Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-01-2005, 13:13   #8
Nassair
 
Nassair's Avatar
 
Reputacja: 1 Nassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwu
Nijel masz racje należy się cieszyć że ktoś coś ruszył w polskim kinie z fantastyką (choć jak widać ruch był krótki prosty i teraz wszystko dalej stoi). Przyznaje się też do „zarzutu” krytyki. Na swoją obronę powiem tylko że w przypadku obu filmów (Wiedźmin i Underworld) krytyka jest jak najbardziej na miejscu, w „W” biegają np. gumowe smoki (broniłem jako jedyny w śród przyjaciół Wiedźmina zaraz po obejrzeniu filmu, bo kilka ciekawych motywów tam było i wychodziło mi to całkiem dobrze ).
Jeśli chodzi o filmy które pamiętam i moim skromnym zdaniem są dobrymi ekranizacjami (żeby nie krytykować tylko ):
1 – Władca Pierścieni
2 – Skazani na Shawsheng
3 – Polowanie na czerwony październik
4 – Kompania braci
5 – Milczenie Owiec
6 – Trylogia H. Sienkiewicz
7 – Johnny Mnemonic

Tak na szybko to tyle, jeśli jeszcze cos przyjdzie mi do głowy to dopiszę.
Nie będę pisał co w tych ekranizacjach było dobre, a co nie do końca (wszystkie mają swoje mocne i słabe strony). Uważam w ogólnym podsumowaniu te ekranizacje za bardzo dobre, oddające klimat książki. W tych przypadkach mogę bez problemu polecić zarówno film jak i książkę (proponuje najpierw czytać).

Ps.
Nijel nie wiem jak przerabiałeś moje posty na język polski, ale już za samo to szacuneczek .
 
__________________
And then... something happened. I let go.
Lost in oblivion -- dark and silent, and complete.
I found freedom.
Losing all hope was freedom.
Nassair jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem