Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-11-2006, 19:46   #42
Yarot
 
Yarot's Avatar
 
Reputacja: 1 Yarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnie
Mężczyzna zamyślił się na chwilę, jakby ważył słowa przed chwilą wypowiedziane.
- Ech. Inni są inni. Zachowują się jakby im pasowało to, co widzą i słyszą. Są zasłuchani w Scotta oraz w jeszcze jednego mężczyznę, którego nie poznałem, ale musi być kimś ważnym. Ja dużo pracuję. W zasadzie poza rytuałem nie spotykam innych członków Zakonu. Nie liczę tu kurierów oraz swoich asystentów. Oni sami nie wydają się być rozmowni, ale jest w nich więcej z człowieka niż w tych typkach rozmawiających o życiu i śmierci. Może to jest kwestia ceny, bo Zakon płaci naprawdę dużo i skutecznie może kupić dowolne poparcie czy człowieka. Co ja będę mówić. Nasz prezydent - Coolidge - zanim udał się do Waszyngtonu był przecież gubernatorem Massachusetts i miał kontakt z tym Zakonem. Podobno - dodał na końcu.
- Nikt otwarcie nie wystąpi przeciwko Zakonowi bowiem ślubowam mu posłuszeństwo. To jedna z tych kretyńskich formułek, jak przy wstępowaniu do skautów. Ale oni traktują to nad wyraz poważnie. A co do rytuałów to biorę udział w jednym. Nic się na nim nie dzieje, poza śpiewami wybranych, dziwnymi słowami rzucanymi w przestrzeń oraz tym przeklętym dotykaniem laski. Po rytuale nie mogę zmrużyć oka, boli mnie głowa i czuję się paskudnie. Nie wiem, jak inni to przyjmują, ale zdają się być raczej zadowoleni. Mówią, że to błogosławieństwo. Nie wiem kogo, ale często pojawia się słowo "Jog". Może to jakiś założyciel Zakonu czy ktoś taki. Jak mówiłem, nie za bardzo się interesuję nim poza pracą i nie wiem, kto zacz.
 
__________________
...and the Dead shall walk the Earth once more
_. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : ._
Yarot jest offline