Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-01-2012, 19:51   #38
Sekal
 
Sekal's Avatar
 
Reputacja: 1 Sekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputację
Trochę to trwało, ale chyba ogarnąłem wszystko, dodałem kolejny post do materiałów, rozegrałem i opisałem mechanicznie początek... i dodałem post do doca, gdzie rozegramy walkę. Prosiłbym o w miarę regularne udzielanie się tam, ogólnie nie będę wykonywał tylu rzutów, ile trzeba by było w sesji na żywo, bo nigdy tego nie skończymy, ale będzie ich i tak dużo. W końcu po to gramy, aby poznać możliwości nowej mechaniki oraz jej wyważenie w starciach z wrogiem.

Przeklejam turę z doca, aby zostało tu 'dla potomnych'.

1 tura:
Kerm: Dla mojej postaci idealny wydaje się Sniper Shot. Warunki, mam wrażenie, są spełnione.
Sniper Shot (Z)
Tak, warunku spełnione. Rzut na Agility, jedna kość zamieniona na conservative. Rzut łatwy, 1 challenge dice, obarczony 3 misfortune dice (1 za trudność wykonania - symbol na karcie akcji, 2x za obronę (defence) Wściekłozębnego, która wynosi właśnie 2).
Wynik:
1x boon, 1x bane, 3x sukces, 2x porażka, 1x klepsydra.
Oznacza to trafienie krytyczne.
Ogólne podliczenie ran: Izka ma 6 wytrzymałości oraz 1 wartość soak vs wartość agility (4) + damage kuszy (6). 10-7 oznacza, że Izka otrzyma 3 rany, w tym 1 krytyczną.
Karta sniper shot otrzymuje 3 tokeny, za 3 tury będzie można użyć jej ponownie (+1 za klepsydrę uzyskaną w rzucie).

Julian albo Duelist's Strike, albo jak mu kto pożyczy coś strzelającego, to wpierw Ranged Shot. Tak mi wychodzi na ile znam ten barbarzyński język.
3x characteristic, 1x conservative, 1x challenge, 2x misfortune (za defence Izki).
Wynik:
2x bane, 2x sukces, 1x boon
Rzut udany. Obrażenia to 4 za zręczność + 6 za kuszę - 7 (6 wytrzymałość, 1 soak) a to oznacza, że Izka otrzymuje kolejne 3 rany normalne.

Ygritte po podejściu blisko użyje “Snap Shot”. A potem postara się pomóc Julianowi w walce na miecze i inksze bronie wręcz.
2x char., 2x cons., 3x misfortune (+1 za trudność z karty akcji), 1x challenge
3x sukces, 2x porażka, 2x klepsydra.
Obrażenia: 10 - 7, to daje 3 kolejne rany dla Izki

AJT: U mnie chyba Perform A Stunt, a później Dodge
Myślę, że u Ciebie to wyłacznie test na szybkość uciekania, tutaj liczymy zręczność. Obecnie test łatwy bez ujemnych modyfikatorów. 1x cha., 2x cons., 1x challenge
3 sukcesy, 2 porażki, Albrecht udanie ucieka.

Allard, który podczas narady gromadził moc (channel power, będzie o tym w rozdziale o magii), atakuje za pomocą burning gaze, podchodząc do przeciwnika razem z Julianem i Ygritte.. Jest to test przeciwstawny, Spellcraft vs discipline. Jako, że nasz magik ma tylko 3 inteligencji, test jest normalnie trudny.
1x char., 2x cons., 2x challenge
Zgodnie z przewidywaniami, czar się nie udaje: 1x sukces, 2x boon, 4x porażka
 
__________________
If I can't be my own
I'd feel better dead
Sekal jest offline