Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-02-2012, 15:17   #105
Yzurmir
 
Yzurmir's Avatar
 
Reputacja: 1 Yzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie coś
Jak już pisałem, Atul chciałby polecieć promem zwiadowczym, żeby zobaczyć samemu, jak wygląda sytuacja. Potem będzie w pierwszym właściwym rejsie.

Pisząc "pierwszy prom", macie na myśli ten, który już poleciał, czy też pierwszy prom wypuszczony po zwiadzie?

Nie jestem pewien, czy wypuszczanie jednego promu na raz to dobry pomysł. Zasadniczo ma to sens tylko jeśli ratujemy ludzi w małych grupkach i od razu prowadzimy na lądowisko. W przypadku większej grupy to się nie sprawdzi, bo tylko będziemy musieli dłużej czekać, a w potrzebie nagłej ewakuacji będziemy musieli zostawić część ludzi na śmierć.

Jeszcze raz poruszę tę kwestię, bo nikt mi nie odpowiedział: ilu ludzi bierzemy ze sobą? 10 czy 40? Czy może jakąś inną liczbę?

Ja byłbym za czterdziestoma. Wówczas będziemy musieli odesłać na Dariusa w sumie 65 osób. To daje 16-17 osób na prom; potrzebne będą 4 loty. Odsyłając naukowców, chciałbym na każdym promie umieścić także paru żołnierzy/marynarzy. W przypadku jakiegoś wypadku (o który chyba nie trudno w tej pogodzie) będą mieli większe szanse na przeżycie... to znaczy o ile przetrwają upadek. (Nie wiem też, czy w ogóle da się przeżyć na powierzchni planety.)
 
Yzurmir jest offline