Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-02-2012, 22:31   #116
Yzurmir
 
Yzurmir's Avatar
 
Reputacja: 1 Yzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie coś
O, pojawiły się konkrety. Rzeczywiście nie pomyślałem o maskach tlenowych. Mam jednak wątpliwości co do tej kwestii:
Cytat:
5 masek zostawiamy w odwodzie, w razie gdyby potrzeba było szybko kogoś z naszych med-evacować, to dodatkowe ręce przyleciałyby ze statku.
O ile dobrze zrozumiałem, to pomoc może przybyć z Dariusa tylko promem, a zatem godzinę do dwóch lub trzech, w zależności od tego, gdzie ten prom się akurat znajduje (czy leci na Dariusa, czy jest na Dariusie, czy już z niego wyleciał, odrobinę za późno). Nie sądzę, aby można było liczyć na szybką odsiecz. Czy zamiast tego nie lepiej byłoby od razu wziąć ze sobą tych 5 dodatkowych ludzi? Zawsze trochę by to wzmocniło oddział.

Z drugiej strony, oczywiście, sprawiłoby, że przy ewentualnej nagłej ewakuacji trzeba by kogoś zostawić, więc może lepiej tutaj rzeczywiście odpuścić.

W każdym razie proponuję załadowanie karabinu maszynowego. Byłbym nawet za tym, żeby wziąć jednego czy dwóch marynarzy mniej, ale mieć to dodatkowe wsparcie w przypadku ciężkiego starcia. Karabin zostałby na lądowisku, w promie. Proponuję, żeby 2-3 osoby pozostawały tam cały czas, pilnowały pojazdów, trzymały je w pogotowiu i w razie czego właśnie obsadziły ten karabin.

Cytat:
Drugi prom pozostaje albo pusty albo ładujemy do niego Jerycho
Pozostawmy go pustym. Nie sądzę, aby była potrzeba używania Jerycho.

Cytat:
Teraz sprawa ewakuowania ludzi dwoma promami. Jestem przeciwny, bo jeżeli zacznie być bardzo gorąco, to powinniśmy postąpić najrozsądniej. Ewakuujemy naszych z danymi ... zabieramy te pieniądze, które zdobyliśmy i wynosimy się stamtąd.
Zaczynacie mnie przekonywać, ale wciąż uważam, że to zależy od sytuacji. Jeśli będzie dużo ludzi i brak bezpośredniego zagrożenia, to wnioskuję za użyciem obu promów. W naszym przypadku będziemy mieli 45 ludzi do ewakuowania (plus może paru z tych bez rangi, jeśli ktoś się uprze), więc nie ma specjalnej różnicy, tak czy siak chodzi tylko o 3 loty. Zatem niech będzie, że najpierw jeden, a jak wróci to oba promy lecą.

Cytat:
Poza tym prom może dawać jako takie wsparcie strzeleckie.
Z materiałów: Są jedynie bardzo lekko opancerzone i nie posiadają własnego uzbrojenia.


Z innych kwestii: poza uzbrojeniem powinniśmy oczywiście wziąć także apteczki, nosze, krótkofalówki i jakieś narzędzia. Żeby nie było, że nie deklarowano.
 
Yzurmir jest offline