Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-02-2012, 22:18   #20
Baczy
 
Baczy's Avatar
 
Reputacja: 1 Baczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumny
To ja mam pytanko odnośnie tego "zwykłego życia", bo najbardziej istotna sprawa nie została wyjaśniona (a chyba głownie o nią chodziło Arvelusowi ). Mianowicie- kasa. Wszystko kosztuje, zarówno ciuchy (dla Proxy latać w tych pomarańczowych strojach to prawie jak samobójstwo) jak i jedzenie. O ile tacy ProHound mają na pewno jakieś racje żywnościowe przy sobie oraz mogą swobodnie zajść do Biedronki czy monopolowego, tak Proxy są zbiegami. Władze znają ich wszystkie dane, monitorują aktywność kart płatniczych (czy czym się "teraz" płaci), po wiadomości o ich ucieczce możliwe, że wezmą pod obserwację domy rodziny i znajomych. Jeśli tak jest, to taki Proxy może liczyć tylko na to, co sam ukradnie/znajdzie/wyżebrze/zostanie mu podarowane w łasce. Jak więc to jest z banicją Proxy?

I nasuwa się kolejne pytanie, które już zahaczyłem przed chwilą- jakie są środki płatności w Omega City? Jest coś takiego, jak gotówka, czy może tylko chipy wszczepiane każdemu obywatelowi w nadgarstek? Jako przyszły Proxy chcę wiedzieć, czego muszę pozbawić przechodnia- portfela czy ręki- żeby kupić bułkę w sklepie.

No i jeszcze jedna kwestia- czy dałoby się jakoś przemycić umiejętność bierną? Przy jakichś karach choćby większych...

A, no i biorąc pod uwagę niewielki napływ punktów umiejętności, niewielki limit maksymalny, i duże koszta umiejek na wyższych poziomach, nie wiem, czy nie warto byłoby zmienić nieco tego systemu punktacji. Może z każdym awansem dwóch/trzech umiejek przyrost punktów na rundę będzie wzrastał o 1, a maksymalna ich liczba o 2? Bo tak sobie myślę, jak to będzie wyglądało, jeśli uda nam się wymaksować te najlepsze umiejki poziomu A. Uzbieramy 20 pkt, wykorzystamy umiejkę, zostaną nam 2. I z każdym postem mamy +1. Najtańsza nasza umiejka kosztuje nas 6 pkt, więc dopiero za 4 tury możemy jej użyć. Jeśli tura to kilkanaście sekund w świecie gry, to jeszcze ok, jest zachowana jakaś płynność, ale tak chyba nie będzie... Może to i plus, że rzadko będziemy używać najlepszych mocy czy gadżetów, ale na pewno? Warto to przemyśleć.

Jak jest z tą bronią palną? ProHoundy mają ją jako wyposażenie podstawowe? A może zależy to od preferencji postaci i może zostać wykupione dopiero jako umiejka?
No i jakiego typu jest to broń palna- faktycznie palna, prochowa, jak z naszych czasów, czy już jakieś laserowe karabinki się pojawiły? I jak z ich dostępnością (wiem, słabo dostępna ogólnie, ale jednak w pewnych kręgach dostępna)?

Póki co, to chyba wszystko
 
__________________
– ...jestem prawie całkowicie przekonany, że Bóg umarł.
– Nie wiedziałem, że chorował.
Baczy jest offline