Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-02-2012, 15:26   #41
Ajas
 
Ajas's Avatar
 
Reputacja: 1 Ajas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie coś
Cytat:
Napisał Kawairashii Zobacz post


@Eyriashka
Dawno nie grałam w maskaradę, chyba z dobre 8 lat więc naprawdę nie pamiętam. Przepraszam. Długo myślałam nad rozwiązaniem które pogodziłoby storytelling z pvp, stąd tak wysokie koszty względem umiejętności. Jednak jeśli obniżenie ich naprawdę miało by służyć sesji, mogę zgodzić się na ustępstwa.
Rozumiem że po trzecim poście MG wszystkie postaci mogą poziomować jedną umiejętność? proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
Myślę że problem polega na tym że umiejętności w Omega Chase mają różne klasy rozmachu z którą mogą być stworzone (A, B i C). Nie chcę utrudniać gry liczeniem postów i sprawdzaniem kiedy ktoś może poziomować którą umiejętność. Przykładem 2 posty na poziomowanie umiejętności C, albo 3 posty na poziomowanie umiejętności B, a 4 posty na umiejętność A. Chociaż może i byłoby łatwiej? Robiąc to pozbędziemy się jednak limiterów. Postaci mogły by, ale nie musiały odgrywać zmęczenia po ich użyciu. Sądzę zatem że obecny sposób używania zdobywanych punktów z regeneracji +1/+2/+3 itp na post pozbawia graczy złudzeń związanych z chęcią naginania zasad 'przeładowywania' zdolności do powtórnego użytku.

Skoro jednak tak bardzo nie możecie ścierpieć kosztów umiejętności, zgodzę się je obniżyć.
Powiedzmy x4C 1/2/3/4, x2B 2/3/4/5, x1A 3/4/5/6 czy takie rozwiązanie wam odpowiada?
Takie niskie ceny jednak będą wymuszały następstwa pokroju skasowania nagród za przekraczanie dzielnic, a przynajmniej zmiany ich formy. Poziomowanie natomiast nie może kosztować 1 punkt, gracze natychmiast levelowali by swoje cztery umiejętności, przykładowo 3 za C i B oraz 4 za każdy poziom umiejętności A. Górna granica punktów także byłaby zmniejszona do 10.


Czy takie rozwiązanie odpowiada?
W sumie nie jest źle, aczkolwiek zmniejszenie maksymalnej puli punktowej sprawia że ten "patch" traci mocno na znaczeniu, bowiem dalej mało opłaca się lvlować umiejki, szczególnie ulti. Moim zdaniem powinny być dwie pule punktowe, jedna na używanie skilii i tu np właśnie to 10 i takie koszty, a druga na rozwijanie poszczególnych umiejek. Dzięki temu nie trzeba wyrzekać się parenastu tur bez możliwości użycia ulti ( a to sporo w PvP w oparciu o gry z cyklu DotA) na rzecz jego ulepszenia.

A i tak potwierdzam informacje Fiath nasz duet kart powinien dotrzeć w weekend ja już nad swoją pracuje
 
__________________
It's so easy when you are evil.
Ajas jest offline