Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-02-2012, 19:21   #87
kanna
 
kanna's Avatar
 
Reputacja: 1 kanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Aschaar Zobacz post
ludzie po prostu nie potrafią zagrać "siebie" - zwykłych ludzi, którzy mają zwykłe problemy i zwykle sobie z nimi radzą.
Nie mam jakiegoś niebotycznego doświadczenia na LI, ale już od dawna szukam "zwykłej" sesji. O zwykłych ludziach, uwikłanych w jakieś specjalne (bardziej lub mniej) okoliczności. Sesji skupionych na interakcjach, osadzonych najchętniej w rzeczywistości.

I znalazłam takie DWIE: jedna to padnięci Grzesznicy, druga Dzieci Hioba.
I też nie do końca o „zwykłych " ludziach to jest.

Natomiast granie „sobą” jest bez sensu, bo sobą to ja jestem w realu i tam się realizuję.
Cytat:
Napisał Aschaar Zobacz post
Większość traktuje RPG jednak jako odskocznię od życia - w życiu jestem leszczem to gram superpakerami...
Nie trzeba być leszczem, żeby grac superbohatera I mam nadzieje że nie sugerujesz, że każdy kto superbohaterem gra, owym leszczem jest.
Prawdą pewnie jest, ze rpg to odskocznia i szansa na zaistnienie w innej roli niż w życiu. Ale to nie oznacza, że realne życie jest złe - tylko, ze chce się czegoś więcej i innego.

Jeszce odnośnie bohaterów: główny bohater (książki, filmu itp.) musi być w jakiś sposób szczególny. W sesji jest tylu "głównych bohaterów" co graczy. Dla każdego jego postać jest szczególna, więc musi się czymś wyróżniać.

I tu się pewnie zgodzimy, że najprościej postać jest "wyszczególnić" przepakowywująć ją.
 
__________________
A poza tym sądzę, że Reputację należy przywrócić.
kanna jest offline