Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-02-2012, 19:23   #89
Kelly
 
Kelly's Avatar
 
Reputacja: 1 Kelly ma wyłączoną reputację
Pomysł Abishaia – wedle mnie warty wypróbowania.

Co do uwag Hawka i Asha. Ogólnie znacząco więcej filmów obyczajowych jest poświęconych takiemu zwykłemu dniowi zwykłych ludzi, niżeli obyczajówek stricte historycznych. Jednak przyznam, że niespecjalnie je lubię: znaczy wcale. Dwór historyczny stanowi dla mnie coś oryginalnego, niezwykłego, innego od tego, co znam. To zastępuje mi jakoś standardową akcję. Chociaż jakiś drobny dodatek akcyjny mógłby być. Ot, chociażby normalne polowanie, które może się zdarzyć w każdym dawnym obyczajowym rpgu także. Można wrzucić je krótko oraz ogólnie, zaś można jednak poprowadzić bardziej przygodowo, czyniąc niejako przerywnik od klasycznej obyczajówki.

Natomiast granie mniej więcej siebie? Cóż podzielam zdanie Asha, że jakem przeciętniak typu leszcz w rpg nie chcę być przeciętniakiem oraz Hawka, że zwykle problemy to dla każdego z nas normalne. Nie zależy mi więc, żeby tą normalność klepać jeszcze raz na sesji. Także nie oczekuję cudów, tylko miłego spędzenia kawałka czasu.

Odnoszę wrażenie, ze zaproponowane przez Was momenty rozegrania sesji tak naprawdę dotyczą istotnych momentów historycznych. Widać po nich zresztą, ze zdecydowanie gustujecie w najnowszej historii. Przyznam, że zdecydowanie wolę albo dawniejsze czasy, albo współczesność. Czyli baronessa Pralina, czy studentka Pralinka wchodzą w grę, natomiast frau Praulein podczas upadku muru stanowczo nie.
 
Kelly jest offline