Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-02-2012, 12:59   #1
Pafnucy
 
Pafnucy's Avatar
 
Reputacja: 1 Pafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie coś
Staroświatowa myśl technologiczna

Na jednym z forum poświęconym Kryształom Czasu znalazłem temat o wynalazkach. Można tam znaleźć coś takiego:
Cytat:
Gogle jeźdźców pegazów - metalowy hełm z dwiema nachodzącymi na siebie przyłbicami. Pierwsza z nich, wewnętrzna, posiada wizjery wykonane z cieniutkiego, ciętego przez krasnoludzkich mistrzów kryształu pełniącego rolę szybek (chroniących oczy jeźdźca przed pędem wiatru w trakcie podniebnych akrobacji). Druga, nasuwana w razie potrzeby na pierwszą, wyposażona jest w znacznie grubsze kryształowe szkła, które w połączeniu z wewnętrznymi wizjerami tworzą soczewkę lunety (wyborny instrument do obserwacji tego, co dzieje się daleko w dole przy jednoczesnym uwolnieniu rąk potrzebnych przecież do kierowania pegazem).
Tak oto gogle jeźdźców pegazów zainspirowały mnie do tego, aby zastanowić się nad nietypowymi wynalazkami uniwersum Warhammera. Wszak mieszkańcy Imperium i innych krajów mieli również takie problemy, na których rozwiązania trudno szukać w historii. Więc jakby wyglądały ich rozwiązania, ich nietypowych problemów?

Macie może gdzieś wymyślone jakieś swoje takie cudeńka?
Ja zamierzam poszukać informacji o jakiś nietypowych próbach wynalazków z historii i może zastanowić czy to mogło by się udać w przypadku Starego Świata
 
__________________
Podpis usunięty z uwagi na regulamin forum
Pafnucy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem