Wątek: Nowy Świat
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-02-2012, 13:24   #4
Cas
 
Cas's Avatar
 
Reputacja: 1 Cas jest na bardzo dobrej drodzeCas jest na bardzo dobrej drodzeCas jest na bardzo dobrej drodzeCas jest na bardzo dobrej drodzeCas jest na bardzo dobrej drodzeCas jest na bardzo dobrej drodzeCas jest na bardzo dobrej drodzeCas jest na bardzo dobrej drodze
Prawda jest taka, że jest wiele czynników, które wpływają na to czy faktycznie warto brać się za tego typu wątki.
Z mojego doświadczenia, kiedy chce się w jakikolwiek sposób urozmaicić świat takimi wstawkami. W większości przypadków wszystko zaczyna wyglądać jakby było sztuczne, robione na siłę itd. To trochę psuje klimat. Innymi słowy potrzeba tu naprawdę sporego wyczucia i przede wszystkim wiedzy.

Sam poświęciłem sporo czasu na grę między innymi odkrywcą, więc nierzadko zdarzało się robić rzeczy, które skupiały się właśnie na szeroko pojętym Nowym Świecie. W końcu przestałem bo zacząłem coraz mocniej odczuwać, że taki Warhammer to w sumie prawie nie Warhammer. Ten system po prostu za bardzo kojarzy mi się z Imperium, Bretonią i wszystkim co dookoła.

Istnieją łatwiejsze sposoby na pokazanie, że gracze nie są w centrum wszechświata. W sumie robię to zawsze kiedy jestem MG i z mojego doświadczenia - wcale nie trzeba łapać się tak udziwnionych metod. Wprost przeciwnie, często bardziej przyziemne z punktu widzenia bohaterów rzeczy, potrafią dużo lepiej wywołać pożądany efekt.
 
__________________
"The heart lies and the head plays tricks with us, but the eyes see true.
Look with your eyes. Hear with your ears. Taste with your mouth. Smell with your nose. Feel with your skin.
Then comes the thinking, afterward, and in that way knowing the truth."
Cas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem