Wątek: W dzień sesji
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-02-2012, 16:49   #2
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Nie zaznaczyłem żadnej opcji bo tak naprawdę - nie ma co zaznaczyć. "To zależy" - to jedyna słuszna odpowiedź.

Zarówno jako MG, jak i jako gracz mam sesje do których nie muszę się przygotowywać (co nie znaczy, że improwizuję) i sesje do których przygotowuję się kilka godzin (co również nie znaczy, że nie improwizuję).

Improwizacja pojawia się na każdej sesji, bo nie sposób rozpisać i przewidzieć wszystkich zachowań graczy i tego do czego będą dążyć, jakie działania będą podejmować.

A przygotowania - czasami trzeba coś dopisać, zmienić, uzupełnić. Czasami nie. Światy, które znam lepiej, lokalizacje, które sam stworzyłem wymagają mniej przygotowań przed sesją - jeżeli wymagają jakichkolwiek. Pozostałe - czasami wymagają jakichś przygotowań czy doczytania czegoś w podręczniku czy jakiejś fachowej książce.
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem