Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-02-2012, 11:20   #10
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Pafnucy Zobacz post
Jeśli chodzi o mnie, to najważniejszy jest życiorys postaci. Ja bez niego w ogóle nie wpuszczam na moje sesje. Życiorys jest kluczem do odgrywania. To on odpowiada praktycznie na każde pytania, zarówno te związane z mechaniką jak i psychologicznym zachowaniem.

Skąd twoja postać ma dane umiejętności i co już robiła wykorzystując je? Odpowiedź w życiorysie Jak postać powinna zachować się widząc różne sytuacje? Odpowiedź w życiorysie Mistrz Gry zarzuca Tobie niekonsekwencje w odgrywaniu postaci - argumentem dla Ciebie jest tu życiorys
Życiorysy nie są konieczne, żeby grać. Na większość pytań odpowiadają cyferki z kart postaci, a na resztę krótka nota zaznaczająca znajomych BNów i miejsca - gdzieś na tym forum dałem zresztą przykład optymalnej historii postaci, która w 3 zdaniach ma 9 ważnych informacji, które mogą być łatwo wykorzystane w sesji. Postać ma dane umiejętności, bo mechanika mi na to pozwoliła. Postać zachowa się tak jak się zachowa - trzeba sprawdzić w czasie gry to, a nie napisać sobie "och, on nigdy nie zdradza" - to co? Poświęcimy kilka godzin, żeby kusić go? Nie lepiej kusić i sprawdzić jak odpowie na to pytanie? Ale nie z "randomowym" miejscowym księciem, który uwięził brata postaci, a Grothigiem Pożogą Tauri uwielbianym przez lud Jorg, dla którego drużyna postaci graczy realizuje kilka misji i po pewnym czasie okazuje się, że brat postaci (najważniejszy BN ostatniej misji) jest szpiegiem Tauri.

O niekonsekwencje w odgrywaniu postaci pytam wyłącznie, gdy jest to radykalna zmiana. O ile mnie pamięć nie myli nigdy nie spotkałem się z czymś takim. Gracze wybierają sposób grania w czasie rozgrywki i trzymają się niego.
 
Anonim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem