Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-02-2012, 22:26   #46
kanna
 
kanna's Avatar
 
Reputacja: 1 kanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputację
Rosalinda podziękowała skinieniem głowy i usiadła.
Poczekała, aż sekretarz wyjdzie.

- Król martwi się o was, panie – powiedziała – docenia wasze zasługi, ale wieści o waszym stanie zdrowia docierają do niego i wprawiają go w smutek. Wieści nie przesadzone, jak widzę- przesunęła spojrzeniem po jego wychudzonej sylwetce. – Nie trzeba być medykiem, żeby zorientować się, że już niedługo naszemu panu służyć będziecie w stanie. Medycznie wam nie pomogę, nie znam się na tym. Ale mogę pomóc w innych sprawach, tutaj, na miejscu.

- Króla martwi nie tylko wasze zdrowie. Plotki mówią rozprzężeniu w kolonii – którego, aby być szczerą, nie zauważyłam, ale dopiero kilka godzin tu jestem. Rozrost osady poza palisadę wydaje się nierozsądny, na ile mogę to osadzić.

- Jeszcze jedna sprawa… niezręcznie mi o tym mówić, ale sami wspomnieliście o pogrzebie, panie. Co po nim będzie? Kto zarząd przejmie?

- Plotki mówią, że wasza ręka nie jest już tak silna jak kiedyś. I tu pomóc mogę. Oferuje moje świeże spojrzenie. Osoba z zewnątrz potrafi zobaczyć więcej, niż ktoś, kto uwikłany jest w sytuację. Potrafię rozmawiać z ludźmi, wiem, kiedy kłamią, rozpoznaje nastroje. Rozwiązuję problemy. Rozporządzajcie mną. Jestem na wasze usługi.
 
__________________
A poza tym sądzę, że Reputację należy przywrócić.
kanna jest offline