Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-11-2006, 17:27   #2
Yelonek
 
Reputacja: 1 Yelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłość
Za namową kumpla dorwałem w końcu oba Bourny - Identity i Supremacy.

Słówkiem na temat mojego gustu: jestem wybredny. I to parszywie. Mogę bez skromności powiedzieć, że moja półka może śmiało robić za wypożyczalnię filmów, a polecane przeze mnie tytuły trafiają ludziom w ichniejsze gusta.

Teraz słówkiem o obu powyższych: do wprawienia mnie w ekstazę było im daleko, ale można śmiało je nazwać dobrymi produkcjami. Nie ma tu żadnych Bondowych zagrań, więcej tu zmieszania niż wstrząśnienia, nie gra tu Halka Beri-Beri. Solidna, kilkuwątkowa fabuła okrojona porządnej klasy kryminałem z momentami "hero" w granicach sensownego realizmu. Oba filmy jednak różnią się między sobą - należy to zaliczyć jako plus.
Tożsamość Bourne'a prezentuje dużo więcej dynamizmu akcji, fabuła zaś postępuje jedynie malutkimi kroczkami. Zakończenia, rzecz jasna, można się już domyśleć po tej części... choć nie do końca.

Supremacy (nie wiem jak to przetłumaczyć) dorzuca gratisowe wątki i oszczędza nam strzelanin serwowanych w "prologu". Fabuła galopuje przez cały film, odsłaniając najważniejsze zagadnienia już po 3/4, lecz jest to jedynie dokończenie "Tożsamości". Historia samego Bourne'a (czyli główny temat drugiej części) wyjaśnia się, jak przystało na klasyczny kryminał, przed samymi napisami.

Obejrzeć? Uważam, że warto. Jedna rada: nie oglądać jednego dnia, a przynajmniej rozłożyć na 2 wieczory, aby spróbować przewidzieć zakończenie. Mnie się udało Ocena... 7/10 (LoTR dostał u mnie 5, więc porównajcie sami)
 
__________________
I Don't Care If Your World Is Ending Today
'Cause I Wasn't Invited To It Anyway
Yelonek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem