Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-11-2006, 18:17   #3
Kutak
 
Kutak's Avatar
 
Reputacja: 1 Kutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwu
Ostatnio? Wszystko co mam Tarantino Wściekłe Psy, Jackie Brown, Pulp Fiction, Kill Bill vol.1 i vol.2, From Dusk Till Dawn (scenariusz i blisko godzinna rola Quentina) i Cztery Pokoje.

Co o filmach? Tarantino to dziwny reżyser- albo się go kocha, albo nie trawi. Jego filmy to raczej mocny pastisz gatunku, ale w każdym jest coś poza delikatnym prześmiewaniem... Ba, nawet sporo poza

Filmy widziałem już któryś raz, tak więc ocena na pewno będzie się różnić od tej "zwykłego człeka"- fanatyk Tarantino to miano, które zobowiązuje

Wściekłe Psy- klasyka, ideał. Po nieudanym napadzie na jubilera w garażu zbiera się nietypowa grupka bandytów, których wszystkich pochłania myśl "kto zdradził". Jak dla mnie- geniusz. Świetne postacie, świetny pomysł, świetny klimat... Uwielbiam

Pulp Fiction- to chyba każdy zna, każdy też inaczej interpretuje. Kolejna, typowa dla kina Quentina, świetna produkcja. Za nic ma sobie chronologiczną stronę, nie obchodzi go też ani trochę smak czy prostota filmu- kręci je z jakąś wizją, łącząc poznane podczas wieloletniej pracy w wypożyczalni kaset pomysły. Nawet moja rodzicielka to lubi!

Cztery Pokoje- tu Tarantino "rządzi" wraz z paroma innymi dajrektorami. Komedia, też mocno w stylu Quentina- ale brakuje jej tego "czegoś"... Ale ogląda się miło

Jackie Brown tu, poza paroma scenami, Q. postanowił poznać znaczenie słowa "chronologia" i "film mniej dziwaczny". Naprawdę pomysłowa historia o stewardessie, która na pokładzie statku przewozi pieniądze z Meksyku dla pewnego handlarza bronią... Niedoceniona, acz też świetna

Kill Bill vol. 1 i 2 wiele ludzi dostrzega tu tylko młóckę. Żal mi ich :P Hołd złożony przez Tarantino dla wschodu, wschodniej kultury i baśni o "Pannie Młodej". Do tego pełno często wisielczego humoru Q.- odrobinę lżejsza, ale też świetna pozycja do filmoteki :P

Od Zmierzchu do Świtu na opakowaniu pisali "Horror". Nigdy nie widziałem większego kłamstwa :P Rodriguez wraz z Tarantino nakręcili coś, co jest absolutną parodią horrorów, szczególnie gore- mordowanie milionów wampirów w pewnym barze... I ostatnia scena gdy kamera odjeżdża do góry- setki razy więcej śmiechu, niż strachu. Świetne dla odstresowania

No, to tyle. Ja i fanatyzm? Eeee, co wy
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.
Kutak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem