Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-02-2012, 14:49   #83
JanPolak
 
JanPolak's Avatar
 
Reputacja: 1 JanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemu
Knut miał ambiwalentne uczucia. Był wszak już przekonany, że dojdzie do mordobicia, a tu zostali wypuszczeni wolno. I to dzięki jego – Knuta – słowom. Może słowa potrafią być bronią? Może ozorem daje się fechtować tak jak mieczem? Może nie wszystkie konfrontacje trzeba wygrywać siłą mięśni? Żołnierz nigdy nie był dobry w walce na słowa, ale coś w jego szczerej, dumnej wypowiedzi musiało spodobać się łowcy czarownic. Był więc Szłomnik jednocześnie zdziwiony, zaskoczony i w pewien sposób zadowolony z siebie.

- Widzisz, Bert – zwrócił się do towarzysza – Ty to taki światowy człowiek, a koniec końców ja prosto i twardo przegadałam łowcę.

Miał też plan na resztę wieczoru:

- Weźmy wóz i do karczmy chodźta. Odpocząć nam trzeba, piwa się napić – po czym dodał ciszej – Odczekać godzinkę, czy dwie…
 
__________________
Jestem Polakiem, mam na to papier i cały system zachowań.
JanPolak jest offline