Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-12-2006, 19:13   #11
wejcher
 
Reputacja: 1 wejcher ma wyłączoną reputację
Troszeczkę offtopic ale chciałbym rzucić nieco światła na kilka spraw.


Cytat:
Napisał Geisha
Dla mnie przynajmniej nie ma żadnej przyjemności z grania, kiedy moja akcja jest wieńczona np. wnikliwym opisem rozbryzganego mózgu. To... nieestetyczne.
Dla kogoś kto takiego widoku nigdy nie widział - tylko jeśli podejdzie do tego emocjonalnie. Nie wywrze to za to wrazenia na np pracowniku masarni.
Patroszyłeś kiedyś karpia przed wigilia? Bardzo nieestetyczne, a jakie powszechne w naszych domach.

Cytat:
Napisał kitsune
Chciał pokazywać fotosy z magazynu "Zły". Może ktoś to paskudztwo jeszcze kojarzy? Przerażające
Znam człowieka dla którego truskawki są obrzydliwe, i na same wspomnienie o nich wykręca go z grymasem obrzydzenia na twarzy. Można by rzec nienormalny, prawda?
Znam kilka dziewczyn którym na myśl o połknięciu spermy całkowicie przechodzi ochota na seks. Znam również takie które robią to z przyjemnością oblizując się jeszcze. Które z nich można by nazwać normalnymi a które nienormalnymi?

Wspomniana wyżej osoba brzydząca się truskawek pracuje w... zakładzie pogrzebowym. Mycie i ubieranie zwłok to jego niektóre obowiązki. Żarty czy ma jakąś fajną panienke na składzie to norma Wydawać by się mogło, że nieprzyjemna praca, prawda? Ale co tam. Wyobraźcie sobie truskawkę. Czerwoną dużą truskawkę której zapach czujecie w całych nozdrzach a brązowo-żółte ziarenka wyglądają zza nielicznych króciutkich białawych włosków. Przerażające, prawda?

Oceniając ludzi, podobnie oceniamy przedmioty, i chodź część przymiotników opisuje cechy fizyczne, jest spora część których używamy nie zastanawiając się nad jej znaczeniem - przymiotniki które nadajemy rzeczom, aby opisać jakie budzą w nas emocje. Nie mniej jednak takie opisy nie opisują danego przedmiotu. Osoby nagminnie ich używające identyfikują przedmiot z własnymi emocjami, co sprawia, że mają na oczach klapki emocji zamiast racjonalnego spojrzenia.

coś jest ładne - coś mi się podoba
boli mnie głowa - odczuwam ból w głowie

Różnica nie jest w sposobie doboru słów. Różnicą jest zupelnie inny sposób myslenia.
Taka sama różnica jest miedzy gustem a emocjonalnym podejściem, i mam nadzieję, że na podanych przykładach dobrze to przedstawiłem, wyprowadzając z błędu cytowane powyżej osoby.
Jeśli nie - polecam lekturę portalu www.racjonalista.pl , by nie skończyć jak kobieta z filmiku "Super Partia" - nie babcia, lecz ta młoda.



A na zakończenie aby nie było zbyt nudno, pytanie:

Czy ktoś z tu obecnych (najlepiej dziewczyna) lubi cyberseks? Jeśli spełnione są oba warunki zapraszam na sesje To w końcu tez rpg

Męską cześć mogę odesłać na blog mojej partnerki poświęcony właśnie zapisom takich rozmów
 
__________________
chwilowo odciety od netu
wejcher jest offline