Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-03-2012, 00:05   #14
Pinhead
 
Pinhead's Avatar
 
Reputacja: 1 Pinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputację
Temat wojny to temat rzeka. Niewątpliwie ciekawy, wciągający i kryjący duży potencjał na sesję. Wygląda jednak na to, że cały twój pomysł to "zabawmy się w wojnę będzie fajnie" My jako potencjalni gracze mamy wybrać tylko scenografię.
Dla mnie jednak wojenna przygoda to coś więcej niż wybór scenografii, daty i miejsca bitwy.
Taka sesja na hurra się średnio uda, moim zdaniem. Wybierając nawet najbardziej znany konflikt świata (Stalingrad, Ardeny, czy Normandię) , będzie potrzebny jednak jakiś scenariusz dla graczy, jakąś oś fabuły wokół której skupią się losy bohaterów. Wielkie wydarzenia historyczne powinny być tłem dla codziennego żołnierskiego trudy, który przyjdzie przeżywać BG. Dla nich piekłem wojny powinien być ten ich mały wycinek frontu.
Takie przejście od ogółu do szczegółu jest bardzo ważne. Kim są postacie gracz (poza tym, że żołnierzami), jakie mają zadania w czasie danej bitwy, na co planujesz położyć nacisk w czasie sesji. To tylko kilka pytań na które powinieneś jako MG sobie odpowiedzieć.
Dobrze byłoby przeczytać jeden bądź kilka konceptów, jak ty widzisz taką przygodę. Na czym chcesz się skupić w czasie gry. Pbf daje duże pole do popisu dla pokazania psychiki żołnierza.
Na razie wstrzymuję się od głosu. Będę jednak śledził temat i dyskusję w nim i czekał na ewentualne szczegóły.

A tak już kompletnie na marginesie to uważam, że mimo wszystko warto zaufać własnemu doświadczeniu, przygotować przygodę, później rekrutację i przedstawiać ją potencjalnym graczom. Dobry pomysł i zarys scenariusza o wiele bardziej przyciągnie potencjalnych graczy niż hasłowe pojęcia w sondzie.
 
__________________
"Shake hands, we shall never be friends, all’s over"
A. E. Housman
Pinhead jest offline