Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-03-2012, 09:19   #12
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Cytat:
Napisał Radagast Zobacz post
Owszem, nie dotyczyło to sytuacji, gdy chcieli zrobić szybkie zakupy, albo coś w tym stylu, ale wtedy rzeczywiście było to szybkie.
Ja zakładam, ze tego typu sytuacji nie bierzemy w ogóle pod uwagę - bo to nie jest "rozdzielenie drużyny" senso stricte... Sesja ciągnęłaby się niemiłosiernie gdyby drużyna wszędzie i zawsze miała chodzić razem. Powiedzmy sobie szczerze - takie poboczne elementy sesji się często kondensuje do jednej deklaracji: "idziemy na targ kupić to i tamto oraz posłuchać plotek" zamiast mozolnego opisywania rozglądania się po targu, wybierania odpowiednich produktów, targowania się ze sprzedawcą i wybierania osób do pogadania...


Cytat:
Napisał Radagast Zobacz post
siedzenie przez 2 godziny bezczynnie, bo akcja nas nie dotyczy.
To wydaje mi się największym problemem w podzielonej drużynie. Wspominał już o tym Kelly - jeżeli naprawdę jest konieczność prowadzenia dużego segmentu gry dla części postaci (czasami jednak się tak zdarza) to zdecydowanie lepiej jest faktycznie podzielić graczy na dwie ekipy i rozegrać dwie osobne sesje niż siedzieć bezczynnie. Oczywiście można również umówić się z graczami na różne godziny przyjścia na sesję, wtedy osoby wyłączone z określonego segmentu gry przyjdą po prostu później.



Cytat:
Napisał Radagast Zobacz post
Wychodzenie na bok też stosujemy, ale tylko jak bardzo nam zależy na tajemnicy/niespodziance i nie trwa to dłużej niż 5 minut.
Dla kompletności obrazu można jeszcze wspomnieć o karteczkach, które świetnie nadają się do przekazania "tajemnej" informacji, a nie zmuszają do gimnastyki...



Nie napisałem tego w pierwszym swoim poście w tym wątku, ale problem "podziału drużyny" wydaje mi się dość sztuczny. Po pierwsze zarówno MG, jak i Gracze nie powinni dopuszczać do długotrwałych podziałów. Po drugie - zarówno MG jak i Gracze muszą umieć radzić sobie z podziałami krótkotrwałymi (ale to cały artykuł można by napisać, bo to w zasadzie część dojrzałego stylu gry). Po trzecie - MG powinien umieć prowadzić symultanicznie...
ergo: dobry MG i dobrzy Gracze = brak problemu.
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem