Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-12-2006, 17:07   #1
Yelonek
 
Reputacja: 1 Yelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłość
Problem z tuningowaniem

Dla niezorientowanych: od kilku lat bawię się swoim autorskim systeme o nazwie "Earth 2092" [ci co czytali moje opowiadanie, wiedzą mw. z czym to się je].

Rys historyczny jak się wszystko zmieniało:
Zacząłem od lekko przerobionej mechaniki wfrp 1 ed, która już na wstępie nie spełnia w pełni swojej funkcji. Pozmieniane zostały niektóre cechy, dodane zostały punkty akcji a la fallout, żywotność była wielokrotnością wytrzymałości etc. Z powodu mniejszych bądź większych błędów, przerzuciłem całość na k100 (mogę się pochwalić, że nastąpiło to przed wfrp 2ed :P)
Powstały tylko 2 problemy, a w zasadzie jeden. Pierwszy był już od pierwowzoru ciągnięty, ale dawało się z nim grać. Do czasu.
Mianowicie: strzelanie z broni palnej. 1 strzał, jeden rzut k100 na trafienie, drugi rzut k100 na okreslenie miejsca, potem obrazenia. Wszystko zgrabnie.
A teraz bierzemy taki karabinek mp5 z opcją burst, 3 strzały. 1 strzał, k100 na trafienie, k100 na miejsce trafienia, potem obrazenia. Drugi strzał, odjęcie modyfikatora za rozrzut do US, k100 na trafienie, k100 na część ciała, potem obrażenia. 3 strzał, podwójny minus za rozrzut, k100 na trafienie, k100 na miejsce, obrażenia.
Wydaje się już teraz sporo rzucania? To kolejna scenka. Gracz dorwał miniguna, wypluwa na trybie full auto 3k10+15 pocisków. Zabawa przednia za pierwszym razem, jak się sumuje obrażenia.

System ma dzięki temu niebywale realistyczną rozgrywkę, a obrażenia nie sumują się na zasadzie "byle do 0 hp". Zgon może nastąpić dużo szybciej przez całą gamę efektów (rozpisanych po tabelach, wbrew pozorom intuicyjnych), a sami gracze się nauczyli już, że styl 1 shot = 1 kill jest dużo efektowniejszy. Mimo to, wolałbym jakoś dopracować aspekt "siania ołowiem". Ma ktoś pomysł? Kombinowałem już nawet nad tabelkami dla poszczególnych broni, ale zrezygnowałem dla własnego zdrowia psychicznego.

Druga rzecz. Nie wiem jak to jest rozwiązane w wfrp 2ed [nie mam podręcznika], ale przez przerzucenie siły na % zdarza się, iż wystepuje absurdalna sytuacja zadawania więcej obrażeń z pięści niż np. z glocka. Zwiększenie dmg broni już wydaje mi się lekką przesadą ;]
 
__________________
I Don't Care If Your World Is Ending Today
'Cause I Wasn't Invited To It Anyway
Yelonek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem