Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-03-2012, 19:15   #32
Pafnucy
 
Pafnucy's Avatar
 
Reputacja: 1 Pafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie coś
Nie ograniczajmy konfliktów w drużynie, które moim zdaniem dodają tylko smaczku i kolorytu, tylko do kwestii zabijania drugiej postaci. Konflikty mogą być czasem tylko na zasadzie "nie lubię go, bo jest taki krzykliwy i ciągle japa mu się nie zamyka".

A podam inny przykład w takim razie.
Drużyna się rozdziela na grupę A i B. Grupa A zostaje w karczmie, grupa B idzie na miasto na zakupy. Na grupę B atakują zbiry.

Miałem taki przypadek na sesji, kiedy nie było rozdzielania. Po zakończeniu gry Gracz z grupy A powiedział mi, że szybko zmienił zdanie i w sumie chciał dołączyć do kupujących, ale jak wiedział o ataku, to głupio mu było coś takiego zadeklarować.

Stąd powrócę do tego, że może i nie jest problemem odróżnić wiedzę postaci od wiedzy Gracza - jednak już trudniej jest być ocenianym w tym aspekcie. Jak dla mnie ta dodatkowa wiedza w tym wypadku jest utrudnieniem, bo zamiast zając się rozwiązywanie konkretnych problemów, to jeszcze wcześniej Gracz musi sobie zadać dodatkowe pytanie, ale czy moja postać to wie.
 
__________________
Podpis usunięty z uwagi na regulamin forum
Pafnucy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem