Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-04-2012, 14:42   #14
Campo Viejo
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Przede wszystkim, rozwijając to co już napisał Aschaar,
Cytat:
Ściągając wątek na mielizny offtopu...
przeprosiny należą i się założycielowi tematu oraz jednocześnie podziękowania. Jak się okazało poruszona kwestia religijności, a dokładniej jej braku na sesjach nie wynika za każdym razem z braku chęci lecz często z braku materiałów. Sięgając po podręcznik podstawowy miałem problem z przygotowaniem profesji nowicjusza. Oczywiście, że można poturlać statsy i mieć pojęcie o kulcie na poziomie statystycznego Polaka względem jego Boga. Bo chyba są dwie szkoły grania. Jedna na zasadzie papierowej postaci, a druga aby stworzyć jej osobowość. Pierwszej nie lubię, bo uważam, że do tego lepiej sprawdzają się MMORPGi. Wolę drugą, tę na zasadzie przeniesienia się w fantastyczny świat z butami jak w Neverending Story. Jak zauważył Pafnucy mieszkańcowi Starego Świata kulty nie są obce i to chleb powszedni. Im więcej tej wiedzy jest dostępnej graczom, choćby na zasadzie tego,że nie tylko warto wiedzieć jak wyglądają świątynie i struktury i dlaczego, oraz jakie są niuanse między bogami i przełożenie kultów na codzienność Imperium, znacznie ułatwia rozgrywkę.

Moje pytanie o przydatność tych materiałów nie było upewnieniem się, czy faktycznie są potrzebne (bo są dla z mojego punktu widzenia), tylko raczej jak wielu użytkowników myśli podobnie i czy taki materiał będzie w efekcie tutaj pożyteczny i przydatny.

Zgadzam się z tym co napisałeś Aschaar w całym swoim poście i dlatego nie będę go cytował, bo musiałbym go przekleić. Suche informacje i wiedza encyklopedyczna rodem z książki telefonicznej jest bolączką wielu systemów. To ja powinien wyglądać podręcznik do gry fabularnej chyba najlepiej ujął „Khaki” w swojej wideo-recenzji pewnego systemu, którą polecam wszystkim biorącym się za pisanie własnych materiałów, autorek.

Cytat:
Najchętniej dowiedziałbym się czegoś więcej o Ulryku i Randallu.
Wnerwik, póki co zajrzyj do tego posta ([WFRP 1 ed] Wsi spokojna, wsi wesoła). Jest w nim przeplecionych kilka ważnych informacji o tych kultach. W sumie ten przykład jest w nurcie mysli przewodniej sedna tego tematu. Moja postać Otto, prosty chłopak ze wsi wychowany w starej wierze kultu Ulryka, wstąpił na drogę życia najemnika, a z idąc za umiejkami takie gagatek para się prócz bycia psem wojny również hazardzistą, pijakiem i w koncepcji Mistrza Gry osobnikiem z drużyny ślizgającej się po obrzeżach prawa, to stąd powstał konflikt, rozdarcie postaci między Ulrykiem a Randalem, bo zaczął Normalverbraucher przysłowiowym dwóm panom służyć. Na materiał właściwy niestety trzeba będzie poczekać. Ale skoro byłeś pierwszy, to zacznę od Ulryka.
Cytat:
O Sigmarze nawet nie wspominam, bo bóg Imperium pewnie się pojawi w pierwszej części twojego opracowania
Sigmar jest najmłodszym bogiem, więc chronologicznie, gdybym to ja miał decydować, to napisałbym o nim na końcu. Panteon warhammerowych bogów jest naprawdę ciekawy i żywy, czego jednak nie widać ani na sesjach, ani w podręczniku głównym przez co ten aspekt świata dostał po pupie.

Zatem w kolejności requests najpierw będzie Ulryk, potem Sigmar, Randal i Morr.

Założę do każdego kultu oddzielny temat cos w deseń [materiały] Kult Ulryka, etc (nie zaśmiecając już więcej tego tematu) rezerwując sobie dwa pierwsze posty, które będę edytował podając daty updatów. Umożliwi to sprawne poruszanie się w szukaniu informacji oraz ułatwi ewentualne rozmowy pod materiałem.

Kymil nie zbraknie w nich profesji kapłanów, ciekawych i bardzo potężnych zarazem, jak również sekt, schizm, podkultów czy ustępów z kronik, myśli teologicznej z cytatami, przysłów, czy urban legends.

Hellian, Randal i Morr to moi ulubieńcy

Pafnucemu z mojej strony należy się podziękowanie za jego entuzjastyczne podejście do pasji, której sie nie wstydzi. Dzięki jego umiłowaniu I edycji, obudziło sie we mnie zainteresowanie Młotkiem po wielu latach i głównie dlatego znalazłem czas na sesję Warhammera u kymila do której mnie przyjął.

Bez podpuszczania i prowokacji zaś dodam, żebyś Pafnucy napisał od siebie na podstawie rozbudowanych przykładów jak to wygląda na Twoich sesjach to co poruszyłeś w pierwszym poście tego tematu, bo jak się okazało nie mamy jeszcze jak dyskutować nad meritum.
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill

Ostatnio edytowane przez Campo Viejo : 01-04-2012 o 14:45.
Campo Viejo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem