Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-12-2006, 22:54   #3
kitsune
 
kitsune's Avatar
 
Reputacja: 1 kitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwu
cykl arturiański White'a ("Był sobie raz na zawsze król", 5 tomów)

cykl Howarda o Conanie

"Eryk Promiennooki " Haggarda (w zasadzie stylizowany na epos germański)

dwa tomy o Arete, greckim żołnierzu okresu wojen z Persami autorstwa Gene Wolfa ("Żołnierz z mgły", "Żołnierz Arete")

Michaela Moorcocka (cykl o wiecznym wojowniku, można odnaleźć nawiązania, dość wykręcone jak przystało na "nowofalowca", do mitologii )

hmm polecam też z całego serca niemal wszystko Guya Gavriela Kaya:
trylogia "Fionavarski gobelin" - mocno wzorowany na Tolkienie, z wieloma nawiązaniami do celtyckich wierzeń
dylogia "Sarantyńska mozika", bardziej fantasy "historyczna " niźli mitologiczna (odniesienia do Bizancjum, ale jest co nieco o wierzeniach quasisłowiańskich)
"Lwy Al-Rassanu", jeszcze nie czytałem, ale sporo osób mi poleca.

dalej 10tomowy cykl Zelazny'ego o Amberze - odniesienia do rozmaitych mitów. Gatunkowo mieszanina fantasy i sf.

Tyle co mi do głowy teraz przyszło. Ja siębardziej w twardej SF specjalizuję, lecz mam nadzieję, że się na coś przydałem

Pozdr
 
__________________
Lisia Nora Pluton szturmowy "Wierny" (zakończony), W drodze do Babilonu


kitsune jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem