Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-04-2012, 00:51   #3
malahaj
 
malahaj's Avatar
 
Reputacja: 1 malahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputację
NPC

Sir Magnus von Antara

Sir Magnus von Antara jest członkiem i jednym z założycielem Bractwa Młota. O organizacji w dalszej części. Magnus jest całkowicie oddany ideą bractwa, Imperium i Sigmarowi. Około pięćdziesięcioletni szlachcic, który swoje już w życiu widział, ale wciąż ma charyzmę i energie do walki z Chaosem. Obecnie stara się zaprowadzić porządek na podległych mu ziemiach i wspomóc wszystkich, którzy jak on chcą postawić Imperium na nogi. Ma rozległe znajomości i siec kontaktów, wielu ludzi jest mu przychylnych lub winnych przysługę. Zorganizowany, inteligentny, przebiegły i wyjątkowo skuteczny. Prawdziwy patriota, oddany sprawie Imperium i Imperatora.

Magnus jest również zleceniodawca drużyny wysłanej do klasztoru.

Bractwo Młota

Bractwo powołane przez możnych, arystokratów, magów, uczonych, kapłanów i inne znane postacie. Łącznie stu założycieli, więc czasami zwane jest Bractwem Stu lub Setką. Bractwo skupia ludzi wierzących, że tylko przez konsolidacje całego Imperium wokół Imperatora, obecnego jak i przyszłych, państwa ma szanse przetrwać i budować swoją siłę, aby bronić się przed siłami chaosu i innymi wrogami ludzkości i Imperium. Bractwo uważa, że władza Imperatora powinna być wzmocniona, kosztem innych możnowładców, tak aby mógł skutecznie działać przeciw Chaosowi i budować potęgę Imperium. Celem działalności Bractwa jest dążenie do takiej zmiany w systemie władzy Imperium, wspieranie Imperatora i budowanie siły Imperium, jako głównego obrońcy ludzkości przed Chaosem. Bractwo piętnuje i zwalcza wszelkie działania możnych, mające na celu wzmocnieni ich pozycji, kosztem Imperatora i Imperium jako takiego. Z tego powodu arystokracja i wyżsi kapłani są do niego wrogo nastawiani. Podobnie jak wszelkiego rodzaju zwolennicy mrocznych bóstw. Oficjalnie Imperator nie udzielił swojego poparcia Bractwu ani nie podzielił jego idei, ale oczywistym jest, że stanowi ono jego stronnictwo.

Mistrz Piter Bergman Magister Kolegium Jadeitu. Mistrz magii, słynny z tego, że zażegnał już niej jedną zarazę, krzyżując palny władcy Much. Zaprzysiężony wróg Chaosu, szczególnie Pana zarazy.

Ostatecznie bohaterowie nie spotkali go na swej drodze. Zostawił swoje notatki i materiały konieczne do odprawinei rytału. Wedle wiedzy bohaterów, zginął w walce z potężnym czarnoksiężnikiem.

Kristian R.I.P - zaufany człowiek Mistrz Piera

Kacper Jager - łowczy von Antary, wysłany na zwiady przed wyruszeniem drużyny.

Matka Ulrica Kohler - przeorysza klasztoru „Oczyszczająca Łza Miłosierdzia”, przybytku Shallyi. Stara przyjaciółka Magnusa von Antary.
Po przybyciu do klasztoru, okazało się, że jest również siostrą kapłanki Pana Zarazy, będącej przyczyną całego nieszczęścia, spadającego na okolice.

Samuel Eisenherz. – Łowcza Czarownic poznany przez cześć drużyny jeszcze w Ostermak.

Róża - Tajemnicza dziewczyna, stanowiąca ładunek wozu. Czarodziej zlecił dostarczeni jej do klasztoru, jako niezbędny element powstrzymania zarazy. Łowca czarownic oskarża ją o czary i chce spalić na stosie. Po wydarzeniach w Błotach, opowiedział drużynie o sobie.

Cytat:
- Ja? Jestem uzdrowicielką. - odpowiedziała kozakowi Róża. - Zawsze nią byłam. A przynajmniej tak mi się do niedawna wydawało. Jest we mnie jednak coś jeszcze. Rogaty Czarodziej, o którym mówicie, tak mi powiedział. Leczyłam ludzi, chodząc z wioski do wioski i czułam, że po to właśnie się urodziłam. Aż do dnia, kiedy znalazł mnie ten Łowca. Złapał i zamkną w klatce, jak zwierza. Zadawał dziwne pytania i w ogóle nie słuchał moich odpowiedzi, w kółko powtarzając to samo. Mówił, że zada mi ból, aby mnie oczyścić. I dotrzymał słowa... A potem znów przyszedł Rogaty Czarodziej. Najpierw chciał rozmawiać z Łowcą, nie wiem, słyszałam tylko krzyki. Potem mnie uwolnili. On i mój brat. I wtedy powiedział nam wszystko. O zarazie, o złych czarownikach, którzy ją stworzyli i o tym, jak można ją zniszczyć. A śmierć? Cóż ona znaczy? On, ten Łowca prawie mnie zabił. Spaliłby mnie na stosie, wiem to. Nie wiem tylko dlaczego... Ludzie, których uratowałam od śmierci, mówili o mnie straszne rzeczy... On i tak mnie znajdzie. -
Wilkołak brat Róży, dotknięty klątwą, lub jak sam twierdzi darem likantropi.

Siostra Angela stara kapłanka, poznana przez drużynę w Widłach. Prosiła o pomoc w odzyskaniu porwanych dzieci, na co ostatecznie zdecydowali się Albert i Mierzwa. Po dotarci do klasztoru, drużyna spotkał ją jeszcze raz i poznała jej prawdziwą twarz - kapłanki Pan Zarazy. Siostra matki przełożone klasztoru. Zemsta na przeoryszy, była jednym z motorów jej działania.

Ulf przywódca chłopów broniących się w Widłach.

Roberto kucharz, karczmarz i właściciel „Karpika”. Mistrz kuchni, niestety dobór składników do jego potraw pozostawia wiele do życzenia. Mutant i wyznawca chaosu. Po spaleniu „Karpika” jego los pozostaje nieznany.

Hanka dziewczynka uratowana przez Alberta i Mierzwe z obozu goblinów, pod Widłami. Posiad talent magiczny, raniona zatrutym ostrzem przez Ducha, człowiek Łowcy Czarownic.

Duch człowiek na usługach Łowcy Czarownic. Doskonały w ukrywaniu się i podchodach. Posługuje się zatrutą bronią.

Johan i Adolf von Gethe R.I.P. bracia, rycerze Sigmara. Drużyna spotkał ich gdy dotarła do klasztoru. Zginęli w pierwszym starciu z kapłanką Pana Zarazy.

Brutal czasami zwany Baleronem - Zaufany muł zarządcy zamku von Antary. Wysłany na misje z BG, celem opiekowania się drużyną.
 

Ostatnio edytowane przez malahaj : 19-05-2013 o 17:34.
malahaj jest offline