Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-04-2012, 17:29   #7
Issander
 
Issander's Avatar
 
Reputacja: 1 Issander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodze
Nie ma sprawy. Starałem się nie wdawać w niepotrzebne szczegóły na starcie, bo gdybyn naprawdę chciał ując wszystko, temat byłby ze cztery razy dłuższy Większość tego typu infomacji będzie przemycana stopniowo w trakcie sesji, ale widze, że odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytania mogą być istotne przy tworzeniu postaci. Tak więc:

1. Przesunięte cechy zgodnie z podanymi przeze mnie oznaczeniami. I tak przeciętny krasnolud nie będzie miał kondycji 0 tylko 1. Reszta analogicznie do ras w D&D. Jednocześnie należy zauważyć, że nie jest to premia. Maksymalnie wyszkolony człowiek będzie miał taką samą kondycję, jak maksymalnie wyszkolony krasnolud.

2. i 3. Międzyrasowych wendett raczej nie ma, natomiast rasizm jest powszechny i dotyczy w zasadzie wszystkich ras - dokładne podejście do innych ras zależy od gracza. Większość pańtw (i wszystkie w rejonie) są rządzone przez ludzi, ludzie sa dominującą rasą, także religie często dyskryminują przedstawicieli innych ras. Przedstawiciele innych ras żyją albo w gminach, gdzie jednoczą się przeciwko niesprawiedliwemu traktowaniu, albo tworza osady na terenach bez jednoznacznej przynależności - przy czym to pierwsze dotyczy raczej ras takich jak krasnolud, elf, niziołek, które są tolerowane, zaś olbrzymy, gobliny, orkowie - to najczęściej wyrzutkowie. Rzadko zgrupowania nieludzi są tak duże, że tworzone sa z nich lenna. nieludzie stanowią od 5 do 20% społeczeństwa, im dalej od cywilizacji (kolonie, niezamieszkałe stepy), tym więcej. Z grubsza rzeczy wyglądają podobnie, jak w "Wiedźminie"

4. Każda rasa może władać dowolnym rodzajem magii, ponieważ magia nie zależy od postaci, tylko albo od demona, albo od Języka. Z tym, że oczywiście zdominowana przez ludzi organizacja magów nie weźmie na naukę nieludzia
Jednak wśród nieludzi występują inne, prymitywne organizacje magiczne, np. szamani, wiedźmy, jednak zaliczane są one raczej do kuglarzy. Zwykli obywatele boją się magii i czarujących postaci, lecz także szanują magów, niektórych kuglarzy (np. znachorów, etc.) oraz niektórych kapłanów (czyli tych głoszących wyznawaną przez nich religię - jednak należy pamiętać, że kapłani masowych religii zwykle nie posiadają szczególnych mocy, gdyż demon mający dużo owieczek będzie skupiał się tylko na wybranych, a do tego od czasu założenia religii mógł np. umrzeć, albo stracić zainteresowanie ludzkim światem).

Mam nadzieję, że pomogłem
 
Issander jest offline