Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-04-2012, 09:50   #83
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Cytat:
Napisał Cai Zobacz post

Wydaje mi się, że pozwalają spojrzeć na grę z innej perspektywy, zmierzyć się z rzeczami, które są niedostępne dla dobrych postaci.
Powiedziałbym nawet - niedostępne dla samego gracza. Bo tak naprawdę - co daje RPG jako takie? Możliwość wcielenia się w postać jaką nie jestem.

Przyjrzyjmy się temu jakie postacie są "top ten" - zwłaszcza u początkujących graczy:
- herosi w typie Conana (bo w życiu wszyscy mnie popychają)
- hipermagowie (bo siedzę cały dzień w domu jak ten mag w wieży)
- złodzieje / rzezimieszki (bo chętnie bym coś ukradł)
- rycerze w lśniących zbrojach (bo chciałbym wszystkim pomagać)
- czarne charaktery (bo to musi być fajne)
- chaotów (bo mogę robić co chcę)
i można by wymieniać jeszcze długo. Bardzo długo.

Postać jest często projekcją jakichś ukrytych (mniej lub bardziej) dążeń gracza, który w realnym życiu boi się tego spróbować - z przyczyn różnych.

To, że często to wyobrażenie jest płytkie i sztampowe (o czym wspominano wcześniej) - to już wynik tego, że gracz nie ma pojęcia o tym jak taka postać "działa", czym się kieruje, do czego dąży. Wychodzą potem "bzdurki" - zupełnie jak u tego prawiczka co objaśniał kamasutrę...


-----
...BlackBerry...
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem