Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-04-2012, 14:01   #84
-2-
 
Reputacja: 1 -2- jest jak niezastąpione światło przewodnie-2- jest jak niezastąpione światło przewodnie-2- jest jak niezastąpione światło przewodnie-2- jest jak niezastąpione światło przewodnie-2- jest jak niezastąpione światło przewodnie-2- jest jak niezastąpione światło przewodnie-2- jest jak niezastąpione światło przewodnie-2- jest jak niezastąpione światło przewodnie-2- jest jak niezastąpione światło przewodnie-2- jest jak niezastąpione światło przewodnie-2- jest jak niezastąpione światło przewodnie
Cytat:
Napisał Anonim Zobacz post
Drzewo jest drzewem niezależnie od twojego subiektywnego zdania - istnieje obiektywnie tak jak zło i dobro. Prawo może być dobre lub złe - podstawy prawoznawstwa i prawa naturalnego :P
Nie mówię, że drzewo nie jest drzewem. Drzewo mogę dotknąć. Dobro i zło jest nazwaniem biegunów wartościowania moralnego. Na tej samej zasadzie prawo może być dobre i złe, jeżeli się odnosi do tych właśnie wartości. Nie wątpię, że w państwie demokratycznym tego uczą. :P

A ja mówię, że spór, czy dobro i zło są obiektywne to temat na flejm. Dobry chłopak na wojnie nie będzie miał problemów z zabiciem tego po drugiej stronie, bo musi przeżyć. Jeżeli jest wierzącym katolikiem, może mieć już inne podejście...
Co jest złem? Co jest dobrem? Co jest usprawiedliwieniem?

Anonimie, nie idźmy tę drogą! To znaczy działajmy via PW.

Cytat:
Napisał Anonim Zobacz post
Cała zabawa w grze ze złymi postaciami to granie złoczyńcami, bo antybohaterowie to po prostu bohaterowie z innymi motywacjami, a złoczyńcy czy też "bluźnierczo źli" to coś oryginalnego. Jak w Dungeon Keeper.
Jeżeli antybohaterowie mają inne motywacje, nie znaczy, że nie czynią ich złymi ludźmi. A więcej i tak zależy od środków do realizacji. Nie mówimy o takim naprawdę dobrym chłopaku co zgrywał twardziela przed samym sobą, albo femme fatale o złotym sercu - mówimy o gościach bez skrupułów, którzy są źli. Członkowie mafii/złodzieje samochodów (uzbrojeni i gotowi zastrzelić interweniującego policjanta) to antybohaterowie...?

Dungeon Keeper dotyczył zaś nie złego człowieka, tylko... eee... no... nie diabła, teges... Rogatego.
 
-2- jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem