Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-04-2012, 20:18   #13
JanPolak
 
JanPolak's Avatar
 
Reputacja: 1 JanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemu
Po drodze czerwonowłosy cudzoziemiec zaczepił Faithfulla:

-Ja wiem, że ja nie tutejszy. W zwyczajach nie obyty, ale na wszelkie gruszki tego świata. Powiedz normalnym językiem, coś miał na myśli.

- Nie rozumiesz? To może się napij - kapitan podetnknął pod nos Ichiego butelkę ciepłego, cierpkiego ginu roztaczającego zapach jałowca i suszonych śledzi.

Czerwonowłosy mężczyzna wziął krótki łyk alkoholu, jednak ten natychmiast znalazł się się na ścianie.

-Dobry Boże, z czego wy robicie tą gorzałkę?

- Gdybym wiedział, z czego to robią, sam bym się bał pić. Hehe. Ale nie martw się, pokręcisz się ze mną parę tygodni i będzie ci gorzała wchodziła jak mleko mamy. Ale o czym to ja?... A! No więc król dał mi kartę - bo my, wilki morskie używamy kart, a nie map - która pokazuje drogę do... eee... Pepe, a gdzie ja mam kartę?


Chłopiec okrętowy podbiegł i szepnął coś Jaredowi na ucho.

- Tak, wiem. A więc na tej karcie, którą schowałem i nie powiem, gdzie, jest narysowana droga do zamku wiedźmy. Niestety, będzie to droga lądowa i nie zabiorę was tam moim statkiem... To tworzy pewne problemy... Bo jak ja, do stu beczek zjełczałego tranu, będę rabował i brał łup bez statku?!

Kapitan zastanowił się nad swymi słowami i stwierdził dobitnie:

- Zaschło mi w gardle.

I poszli. Ku przygodzie.
 
__________________
Jestem Polakiem, mam na to papier i cały system zachowań.
JanPolak jest offline