Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-05-2012, 12:32   #88
Fielus
 
Fielus's Avatar
 
Reputacja: 1 Fielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodze
- Mam szalony, zuchwały i przy odrobinie szczęścia wykonalny plan!- Rzucił kapitan. Kierunek na oko cyklonu był dla niego ostatecznością, z której nie chciał korzystać dopóki nie będzie to na prawdę konieczne. Jak na razie starał się raczej doprowadzić do sytuacji, w której "Winowajca" ze swoją szaloną prędkością maksymalną 50 km/h dałby radę przeciwstawić się pędowi wiatru na pełnej mocy silników. W tym celu właśnie chciał sprowadzić łódź jak najbliżej koron drzew pod statkiem, a nawet nieco zanurzyć kil pomiędzy gałęziami, by wymusić jego stabilność. W takiej sytuacji, gdy przymocowaliby już okręt linami kotwicznymi, "Winowajca" miałby szansę przeczekać magiczną zawieruchę. Jeśli trąba nie uderzy bezpośrednio w statek, wszystko powinno się udać.
- Panowie, teraz potrzebne nam będzie wielkie zgranie. Jester leży nieprzytomny, a mnie jest potrzebny ktoś przy maszynach. Drugi z was niech czeka na mój sygnał, by zwolnić liny kotwiczne i przymocować nas do tych drzew tam w dole. Plan jest śmiały i jeśli się powiedzie, pieśni o nas będą śpiewać na wszystkich niebach.- Zwrócił się do Siódmego i Bartłomieja, starając się nie okazywać, jak bardzo zdenerwowany jest perspektywą zniszczenia łodzi i śmierci męczeńskiej.- Kurs na oko cyklonu jest ostatecznością. Raczcie o tym pamiętać. Będę na mostku.-
Ruszył spiesznym krokiem. Gdy już stanął obok pierwszej, nadal mocującej się ze sterem, zwrócił się do niej po imieniu.
- Zoriano? Ufasz mi?- Pytanie było niecodzienne, ale kapitan nie zawracał sobie głowy czekaniem na odpowiedź.- Jeśli tak, ustaw nas NATYCHMIAST dziobem do kierunku wiatru. Zajmę się kontrolą wysokości, ty tylko steruj.-
 
__________________
" - Elfy! Do mnie elfy! Do mnie bracia! Genasi mają kłopoty! Do mnie, wy psy bez krzty osobowości! Na wroga!"
~Sulfelg, elfi czarodziej. "Powołanie Strażnika".
Fielus jest offline