Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-06-2012, 00:39   #28
Pchiller
 
Pchiller's Avatar
 
Reputacja: 1 Pchiller ma wspaniałą reputacjęPchiller ma wspaniałą reputacjęPchiller ma wspaniałą reputacjęPchiller ma wspaniałą reputacjęPchiller ma wspaniałą reputacjęPchiller ma wspaniałą reputacjęPchiller ma wspaniałą reputacjęPchiller ma wspaniałą reputacjęPchiller ma wspaniałą reputacjęPchiller ma wspaniałą reputacjęPchiller ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Spaiker Zobacz post
Ja raz grałem ale nie mogłem ogarnąć tego. Tam sie wbija jakoś lvl? I jak byś mógł te pozycję trochę przybliżyć co to znaczy to może wreszcie zrozumie o co chodzi w tej grze
Generalnie w normalnej grze gracze przydzieleni są do dwóch, pięcioosobowych drużyn i zaczynają grę po dwóch przeciwległych stronach mapy. Na ich respie znajduje się tzw. nexus, który jest "sercem" bazy. W grze chodzi ogólnie, żeby zniszczyć nexusa przeciwnika. Jednak nie jest to takie proste, gdyż najpierw trzeba zniszczyć szereg wież- "turretów", które gdy przeciwnik zbyt blisko podejdzie atakują go (dość silnie, szczególnie na początku gry). Wieże te są umieszczone wzdłuż ścieżek do baz, zwanych "lane'ami". Istnieją 3 lane'y:


Podczas samej rozgrywki gracze zdobywają poziomy (max 18) zabijając wrogie creepy (małe, słabe NPC, które wysyłane są w celu zniszczenia przeciwnych wież) oraz zabijając członków drużyny przeciwnej. Za zabójstwa dostają pieniądze, za które mogą kupować przedmioty w celu zwiększenia swoich statystyk (zwiększona moc umiejętności, zwiększony atak, obrona etc.). Za każdy poziom bohaterowie rozwijają swoje umiejętności, których mają po cztery. Trzy zwykłe i jedna specjalna + pasywa (niezależna od poziomu).

Taka rozgrywka trwa na ogół od 30 do 40 minut, choć zdarzają się i dłuższe i krótsze.

Bohaterów na dzień dzisiejszy jest 99, ale co chwilę dodawani są coraz to nowsi. Ich typy dzielą się na np. tanków, magów, supporty. Żeby gra miała sens na ogół potrzebny jest mag, support, tank/ofensywny tank oraz tzw. jungler (czyli postać, która nie pilnuje żadnego lane'u, ale zabija potworki znajdujące się w dżungli między liniami) i postać zadająca obrażenia fizyczne na dystans. Bohaterów kupuje się za wirtualne pieniądze zdobywane za każdy rozegrany mecz.

To tak w skrócie. Nie wiem, czy załapałeś cokolwiek z tego co napisałem, ale starałem się. Gra jest tak rozbudowana, że nie dałbym rady bardziej szczegółowo opisać co i jak. Po prostu trzeba do niej przysiąść i samemu poznać.
 
Pchiller jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem