Wątek: Wieża gromów
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-12-2006, 19:04   #42
sczmur
 
Reputacja: 1 sczmur ma wyłączoną reputację
Jam jest uczonym-powiedział i zaczął swą opowieść- pochodzę z innej wioski.
Jako ,że w "królestwie" w którym mieszkałem zaczęło brakować inteligencji profesorowie zaczęli szukać nowych uczniów wśród co zdolniejszych w małych wsiach.
Wybrano właśnie mnie ,bo nie przejawiałem chęci do pracy fizycznej a co przecież jest normalne na wsi ,jako że nie chciałem się przemęczać a przecież leniem nie byłem. Zacząłem kontemplować oraz szukać wiedzy na własną rękę co oczywiście poza obserwacją natury było trudne w wiosce pełnej ociemniałych. Gdy profesorowie Akademii Veron trafili do mej wsi byłem pierwszym który chciał pisać ich testy mimo że pisać nie umiałem. Nie miałem wiedzy a wszystko co mówiłem im by zaprezentować siebie mogło wydawać się jednostajnym bełkotem na temat sensu rośnięcia trawy czy jak słońce wstaje i zachodzi ,ale to wystarczyło by dać mi szanse.
Uczyłem się 16 lat traktując akademie wielkiego miasta Veron za własny dom, jednakże nie umiałem przywyknąć do wielkomiejskiego rytmu życia ,wiejskie korzenie wołały mnie z powrotem do lasów i przestrzeni. Wyszkolono mnie na dyplomatę i znałem ogół poznanej przez ludzi wiedzy na temat innych ras oraz poznałem ogólnie większość używanych jeszcze na Kontynencie języków. Otrzymałem dyplom i mogłem zacząć naprawdę świetną karierę w hrabstwie Veron czy królestwie Kever czy gdziekolwiek indziej ,lecz jednakże nie wiedząc czemu wróciłem do swojej wioski w której głośno było od plotek i wystarczyło kilka dni pobytu tam by tak zdenerwować mieszkańców by wypędzili mnie z widłami i pochodniami.
Nie wróciłem do miast, bo na mym uniwersytecie nie było miejsc dla doświadczonego i prawie nikogo tam nie znikłem
Zamieszkałem w lesie wokół wsi Aren i tam ćwiczyłem swoje nieudolne zdolności strzeleckie i łowieckie bo mimo iż chciałem zostać łucznikiem to daleka była przede mną droga-skończył

Nie znam się na wspinaczce niech ktoś ze mną pujdzie-powiedział
 
__________________
nie działa mi "c z kreską"
HAMMERFALL!!!!!!!!!
sczmur jest offline