Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-07-2012, 14:46   #3
JanPolak
 
JanPolak's Avatar
 
Reputacja: 1 JanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemu
Krótsze i częstsze posty - i się da.

Natomiast ze skrzyniami i drzwiami dawałbym graczom jasny wykaz przedmiotów, z którymi w danej turze można wejść w interakcje.

Np.
W pomieszczeniu są:
- skrzynia A
- szafa B
- okuty kufer C
Wyjścia:
- podwójne drzwi 1
- tunel 2
- zapadnia 3

Gracze muszą deklarować otwarcie konkretnego pojemnika/przejścia. I muszą konkretnie zadeklarować jego otwarcie/użycie. Bez postów typu "pomacam wieko", "otworzę, ale bardzo ostrożnie", "tylko zajrzę", "i chciałabym i boję się". Gracz klika "użyj", MG opisuje efekt.

Ja akurat, przeciwnie do przedmówcy, ograniczyłbym google doca. Tzn. można go użyć do pytań i komentarzy, ale za wiążące uznałbym tylko deklaracje w temacie sesyjnym. Właśnie, żeby uniknąć sytuacji typu "ale ja nie otwierałem tego kufra, tylko pytałem/macałem/usilnie się przyglądałem/otworzyłem, ale bardzo ostrożnie".
 
__________________
Jestem Polakiem, mam na to papier i cały system zachowań.
JanPolak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem