Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-08-2012, 01:33   #102
Campo Viejo
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
- Kto we wsi wie o tym wszystkim? – zażądał Otto.

- Nikt. My we trójkę w tajemnicy służyli. – odpowiedział hardo chłopak.

- A kapłan Taala?

- Ukradł maskę. Marius nie znalazł jej przy nim w lesie... My wioskę chronim przed złem.
– dorzucił dumnie.

Otto nic nie odpowiedział. Zakneblował chłopakowi usta brudną szmatą. Wepchnął ją bezceremonialnie, na siłę aż do gardła. Potem solidnie związał na plecach ręce wilkoczłeka i przydusił mu plecy kolanem do ziemi. Nożem przeciął ścięgna przy kostkach. Krew trysnęła na zielony mech. Chudzina wił się jak węgorz z bólu. Ciężka ręka najemnika spadła na skroń nieszczęśnika. Potem obwiązał szmatą rany, które choć lekkie i całkiem niegroźne dla życia, definitywnie rozstrzygnęły problem biegania tego dwunożnego wilka.

- Vooks. Słuchaj uważnie, bo dwa razy strzępić jęzora nie będę. – kapral podszedł do niziołka wycierając nóż w cholewę buta. - Z Rudom zrobim to samo. Dzieci lasu. – splunął na ziemię z odrazą. - Na wozie powieziem ich do tego ich gaju. Tam razem z Ivenem zapolujem na tego chędożonego boginka. Taki z niego dobry duszek jak ze mnie poeta psia mać. Kurwisyn sam przemieniać się musi, a znaczy się, ze to człek fałszywy co dzieciakom w łepetynach namieszał. Chaosu pomazaniec. Ścierwo przeklęte. Łeb mu ukręce, tak mi dopomóż Ulryk!

Już wiedział czego bał się kapłan Taala i jaką miał misję.
Teraz niedobitki oddziału złapane między spaczeniem a motłochem pośrodku odludnej kniei, musiały uderzyć pierwsze tam, gdzie nikt się nie spodziewał, a bynajmniej "boginek". Ponoć najlepszą obroną jest atak. Przekonać do tego musiał Algsburczyka, który jak Otto miał nadzieję, wyczerpał zapas głupoty na kilka dni. Mogły być one ich ostatnimi.
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill

Ostatnio edytowane przez Campo Viejo : 02-08-2012 o 01:39.
Campo Viejo jest offline