Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-08-2012, 11:16   #538
kymil
 
kymil's Avatar
 
Reputacja: 1 kymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputacjękymil ma wspaniałą reputację
Po propozycji Creapa posąg zaniemówił. Barbarzyńca nie ponawiał pytania, zdawał sobie sprawę z powagi swej oferty.

Z kolei zjadliwe słowa Fergusa posąg potraktował miłosiernym słowem.

- Nie znam planów komnat na południe od Sanctum Yrrhedesa, najemniczy synu. Nie pytaj mnie o to. Uwierz w siebie, a zwyciężysz dzięki łasce Wielkiej Delibe.

Na pytanie Pe'lan kapłanka Sharilla podjęła znowu:

- Jak możecie uniknąć mego losu, Inkwizytorko? Nie daj się zniszczyć magii Oka. Nie daj się mu pochłonąć, omotać, stłamsić tak jak mnie Demon złamał i wewnętrznie posiadł. Uważaj na jego podszepty, iluzje, mamidła...


Przez długi czas nie reagowała na dalsze próby rozmowy awanturników. Dopiero, gdy stracili już nadzieję na jakąkolwiek konwersację zwróciła się do wikinga.

- Zgadzam się na Twą propozycje. Nie chcę, żyć w takiej postaci...


Do pomocy Creap poprosił Fungiego Zigilduna. Wspólnymi siłami wynieśli posąg z komnaty zajmowanej przez drużynę. Jak przypuszczał aep'Crack potwornie okaleczona kobieta po przemianie miała zalać się krwią i umrzeć w męczarniach. Na to nie chciał jednak pozwolić.

W grę wchodziły, jednak okrzyki i krew. Mnóstwo krwi. Wynieśli kobietę do sali z kamiennym rzeźbami demonów i ułożyli na wznak.

- Żegnaj Pani... - odparł cichu Fungi i pogłaskał czoło posągu. Następnie umieścił głowę posągu na bryle granitu. Miała służyć jako prowizoryczny katowski pieniek.

- Poczynaj, przyjacielu - polecił Creap wznosząc nad głowę stylisko ogromnego topora.

Ręka Zigilduna szarpnęła za ryngraf.

- A... - z ust kapłanki wydało się tylko cichutkie łkanie, gdy ostrze topora opadło na szyję przemienionej kobiety.
 
kymil jest offline