Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-08-2012, 13:12   #209
JanPolak
 
JanPolak's Avatar
 
Reputacja: 1 JanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemu
Knut również stał się nieco nieobecny. Dużo myślał, namiętnie drapiąc się po głowie. Wielokrotnie przeliczał zarobione pieniądze - a były to sumy dla niego olbrzymie. W końcu któregoś razu oznajmił:

- Trza mi do dom jechać. Yyy... tatce pomóc, no, interesa robić. - drap, drap - Zainwestować. Zmienić coś - drap, drap.

Po chwili drapania się, jakby znalazł odpowiednią myśl i wyartykuował ją:

- Bo widzicie, bohaterstwo w sercu mieć musi ukierunkowany cel. Jeden dla chwały bogów w bój wyrusza, inny z uczuć patriotycznych. No, ale my to nie. My to dla złota. A złoto nie samo dla siebie istnieje, ale aby z nim coś zrobić. Zrobić coś. Zainwestować - powtórzył zasłyszane gdzieś słowo.

I tak Knut zwany Szłomnikiem wyruszył w powrotną drogę do Stirlandu. Ze swoją brzęczącą sakiewką, kolekcją broni i blizn. Szerokiej drogi, Knucie.

Zostawił po sobie wóz - niech drużynie służy.
 
__________________
Jestem Polakiem, mam na to papier i cały system zachowań.
JanPolak jest offline