Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-08-2012, 13:59   #2
JanPolak
 
JanPolak's Avatar
 
Reputacja: 1 JanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemu
Tak oto w drużynie zawitał nowy bohater. Marko, siódmy syn barona von Storcha - tak przedstawił się za pierwszym razem, choć zdecydowanie wolał, by nazywać go Boćkiem. Marko był rycerzem (czy może raczej giermkiem)… przynajmniej za takiego się podawał, bo ten zarośnięty, ubrany w znoszoną skórznię i obwieszony bronią drab bardziej przypominał najemnego zbira, niż szlachetnie urodzonego. Niemniej jednak jego tarcza, pancerz i sygnet na palcu nosiły herb - bociana stojącego na jednej nodze i trzymającego w dziobie węża.

W podróży dał się poznać jako wesoły kompan. Na jego gębie często gościł uśmiech, a Marko potrafił znajdować radość w prostych przyjemnościach. Gdy było z kim, pogadał i pożartował. Popijał wino z bukłaka. W nudniejszych etapach podróży śpiewał „Jestem sobie panem”, albo coś po tileańsku. Gdy doszło do walki, rąbał bez litości, nie brał jeńców i z wprawą przeszukiwał trupy.

Poza koniem, gniadą klaczą imieniem Strzała, wraz z giermkiem podróżował pies - posokowiec Borys. Wesoły ów psiak zdążył obwąchać i przywitać się ze wszystkimi członkami drużyny i wykorzystać każdą okazję na próbę zwędzenia czyjegoś prowiantu. Bociek na postojach troskliwie zajmował się zwierzętami, wydawało się go to odprężać.

- Pezzo di merda! - wyrwało się Markowi na widok zwłok - Właściwi ludzie na właściwym miejscu - popisał się czarnym humorem.

Bociek, nim zadziałał, musiał uspokoić konia, zaskoczonego nagłym widokiem krwi. Tymczasem jego pies zaalarmowany, stroszył sierść i warczał w kierunku świątyni. Giermek, obłaskawiwszy zwierzęta, szykował broń. Przeczuwał niezgorszą rąbankę.
 
__________________
Jestem Polakiem, mam na to papier i cały system zachowań.
JanPolak jest offline