Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-08-2012, 10:34   #20
JanPolak
 
JanPolak's Avatar
 
Reputacja: 1 JanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemu
Trudno powiedzieć, czemu potyczka z żywymi trupami tak wstrząsnęła Markiem. Może ten człowiek, tak kochający życie, w ożywieńcach widział zupełne zaprzeczenie wszystkiego, w co wierzył, co cenił i co lubił. Wśród wielu wrogów ludzkości, ten wydawał się szczególnie obrzydliwy. Bociek mógł zrozumieć orki - rozumiał je nawet bardzo dobrze i w pewien sposób doceniał. Orki były po prostu niezwykle prymitywne, a ich rozumowanie opierało się na założeniu, że silniejszy = lepszy. Rozumowaniu, które von Storch całkiem podzielał. Bociek mógł nawet zrozumieć czcicieli chaosu, przynajmniej teoretycznie, wyczuwając jakąś pasję i olbrzymią wolę kierującą czcicielami mrocznych bóstw. Siłę i przekonanie tak potężne, że w swej potworności aż godne podziwu. Ale ożywieńcy? Ludzie, niegdyś mający swoje życia, zapewne rodziny, zajęcia, pasje, sukcesy i problemy - teraz zdegenerowani do postaci gnijących marionetek? Taki los wydawał się Markowi niezwykle obrzydliwy.

- Franz - giermek odezwał się całkiem poważnie - Jeśli przyjdzie mi tu dziś zginąć, odetnij mi głowę, połóż ją w nogach i pochowaj mnie twarzą do ziemi - po czym uśmiechnął się zawadiacko i odpowiedział już swym zwykłym tonem - Żeby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Po walce von Storch poświęcił kilka dodatkowych chwil na okaleczenie zwłok, obcięcie ich głów i kończyn - na wypadek, gdyby trupom jakaś moc kazała znów wstać. Tym razem nawet nie przeszukiwał kieszeni. Na koniec powiedział to, o czym wszyscy pewnie myśleli:

- Ci czterej nie daliby rady urządzić krwawej łaźni braciszkom. To dopiero początek.
 
__________________
Jestem Polakiem, mam na to papier i cały system zachowań.

Ostatnio edytowane przez JanPolak : 30-08-2012 o 10:40.
JanPolak jest offline