Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-09-2012, 01:02   #13
Yzurmir
 
Yzurmir's Avatar
 
Reputacja: 1 Yzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie coś
Pewnie, twórca może wszystko, ale przecież to nie znaczy automatycznie, że efekty takich zmian będą dobre! W trylogii Władcy Pierścieni było parę przykładów, w których specyficznie rzeczy dodane przez Jacksona były po prostu głupie.

I nie, nie "psioczę na Jacksonowskie produkcje". Bardzo lubiłem Władcę Pierścieni i, jak powiedziałem, byłbym bardzo podekscytowany i życzyłbym jak największego sukcesu Hobbitowi, gdyby to był jeden, wysokiej jakości film. Gdy ogłoszono jednak, że podzielą go na trzy części, poczułem się oszukany. Hobbit jest zwyczajnie zbyt krótką książką, by robić trzy filmy na jego podstawie, a ja nie zamierzam płacić producentom tylko dlatego, że oni by sobie tak życzyli, nawet jeśli mógłbym sobie na to z łatwością pozwolić.

Poza tym, Władca Pierścieni mógł spopularyzować gatunek, ale nie przeceniałbym jego wpływu. Na przykład, ekranizacja Opowieści z Narni najwyraźniej była w planach już we wczesnych latach 90. Zresztą aktorka, która miała grać Galadrielę, odrzuciła propozycję, ponieważ miała już nieco podobną rolę (Białej Czarownicy) w Narni.

Wielkie, epickie filmy istniały na długo przed WP, tak samo jak filmy fantasy. Jeśli ich nie połączono wcześniej, to wyłącznie z powodu ograniczeń technologicznych. A z drugiej strony, Powrót Króla wyszedł w 2003 roku. Ile podobnych filmów powstało dzięki jego imponującemu wynikowi kasowemu? Ja sobie, szczerze mówiąc, żadnego nie przypominam.

PS. A w każdym razie żadnego wartego inwestycji.
 

Ostatnio edytowane przez Yzurmir : 03-09-2012 o 01:12.
Yzurmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem