Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-12-2006, 13:31   #7
Kutak
 
Kutak's Avatar
 
Reputacja: 1 Kutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwu
Główna wada Neuroshimy to to, że Trzewik musiał zagrać w za dużo postapokali. O co chodzi? Mamy Molocha, mordercze roboty, jak SkyNet w Terminatorze. Mamy mordujące promieniowanie jak chociażby w Falloucie. Mamy mutanty, też jak w F, acz na większą skalę. Mamy neodżunglę, mordującą i rozrastającą się. Mamy ludzi, którzy rypią się jak leci jak w typowych mniej-scifi klimatach. Rozumiecie, o co mi chodzi?

Autorzy nawalili wszystkiego ile się da, dowalili jeszcze do tego Tornado... I mocno przegięli. Stworzyli świat, który w każdym scenariuszu zginie. Pamiętacie Terminatora? Tam też były problemy, ale tam ludzie jakoś się jednoczyli (chyba, z tego co pamiętam :P). A tutaj? Tutaj mamy 10 razy więcej problemów, a populacja USA ciągle walczy ze sobą. Gangi, walki o miasta... To największe przegięcie Neuroshimy, przynajmniej na mój borsuczy rozum.

Waga Molocha- no nie rozśmieszaj mnie Bortasz. Teraz mamy tam pustkowia na których raz na jakiś czas pojawi się wielki "komputer" czy fabryka. A poza tym to pustkowia i maszyny. PU-STKO-WIA! Moloch i jego parę potworków waży conajmniej 1/3 tego, co dawniej wielkie zabudowania na tamtym terenie. Ameryka nie jest pustą przestrzenią, pełno tam wielkich i "ciężkich" miast- napewno więc Moloch nie zrobi żadnej różnicy.

Co do magazynów- wyobraź sobie, że Moloch nie celował w każdy magazyn. Nie. On walił w stolice, w wielkie bazy wojskowe, nie szukał do cholery magazynów żywności czy zakopanych parę metrów pod ziemią magazynów broni. Skąd miałby tyle milionów rakiet?:P

Mechanika jest w miarę- dość dobrze odwzorowuje to wszystko, poza paroma great bugami, ale jest strasznie pokomplikowana. Gram więc na d20 modern

Co do przetrwania- są tabletki, jest żarcie, jest woda. W każdej mieścinie coś zjesz, coś wypijesz czy kupisz słynne tabletki z Morycem. Co tu tak trudnego do zrozumienia?

Pozdr, Kutak
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.
Kutak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem