Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-09-2012, 18:32   #12
AJT
 
AJT's Avatar
 
Reputacja: 1 AJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputację
- Nie herezja mój drogi… profanacja i zbezczeszczenie - odpowiedział z uśmiechem Bernardowi.

***

Henke miał zdecydowanie najwięcej energii, pewnie dlatego, że czuł się wybrańcem. Pewnie dlatego, że był pewien, że działa dla swojego Ojca i to go motywowało. Trzeba mu było uzmysłowić, że inni tyle energii nie mają. Na szczęście oprzytomniał.
- Dziś już bardzo wiele przeszliśmy, tu spoczniemy – zdecydował. Po paru chwilach zwrócił się do swoich ludzi. - Dzieci moje, pamiętajcie, że to wszystko, dla chwały Pana, dla jego woli! Dzieci mego Ojca, pamiętajcie, że zostaliście wybrani. Wy i tylko wy, jego najukochańsi, jego najsilniejsi, jego najwięksi. Tak nasz los został spisany… by nieść chwałę Nurgla. Tyle wycierpieliśmy! Wszyscy! A jednak tu jesteśmy! A jednak zostaliśmy ocaleni! Umocnieni! To nie pora by się poddawać. To pora by wciąż udowadniać naszą wiarę i posłuszeństwo ojcu. A on nas umocni! - próbował motywować przemową. Wzbudzać żar w tych chorych sercach.

- Ale teraz pora jest dla nas! Teraz czas na spoczynek, na zebranie sił. Zbierzcie jak najwięcej chrustu, gałęzi, liści. Ogrzejmy się, noc się zbliża, a by iść dla pana nie możemy przecie zamarznąć. Musimy mieć siły. Z ogniem problemu nie będzie, zostawcie to mnie. W nocy przykryjemy się najbardziej bujnymi gałęziami, namiot też postawimy. A i upolujemy coś na pewno. Zobaczycie. Nasz ojciec jest z nami i wspomoże nas!- zakończył.

Henke ma zamiar rozpalić ogień używając jednego z pierwszych czarów, jakich się nauczył, wzbudzenia iskry. Na pewno znajdą się suche liście, które się przy jej pomocy zajmą. Następnie jak będą mieli problem ze zwierzyną, sam ich w tym polowaniu wspomoże. W końcu może się uda. Taki posiłek na pewno ich wzmocni i doda sił. Jak nie to zostaje prowiant… No i muszą pamiętać też o wartach. Dwuosobowych, tak by jeden pilnował drugiego. Z samego rana wyruszą dalej.
 

Ostatnio edytowane przez AJT : 12-09-2012 o 18:41.
AJT jest offline