Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-09-2012, 21:34   #21
Sierak
 
Sierak's Avatar
 
Reputacja: 1 Sierak ma wspaniałą przyszłośćSierak ma wspaniałą przyszłośćSierak ma wspaniałą przyszłośćSierak ma wspaniałą przyszłośćSierak ma wspaniałą przyszłośćSierak ma wspaniałą przyszłośćSierak ma wspaniałą przyszłośćSierak ma wspaniałą przyszłośćSierak ma wspaniałą przyszłośćSierak ma wspaniałą przyszłośćSierak ma wspaniałą przyszłość
To jeszcze z takich rad ode mnie, zobacz czego wymaga odnośnie kart MG. W sensie postaw się na jego pozycji, zakładam że sesja jest dość popularna i jest sporo zgłoszeń - jako pierwsze odpadną zgłoszenia niekompletne i niechlujnie wypełnione. Wiele osób zwraca dużo uwagi na avatar postaci (i o ile wydaje się to głupie), więc warto poświęcić godzinkę na deviant arcie i poszukać fajnego, oddającego klimat obrazka. Ja na ten przykład lubię graczom pozawracać gitarę, żeby poszukali sobie czegoś innego, oddającego postać .

Druga sprawa, niezależnie czy Twoja postać wymaga konsultacji z MG - odezwij się do niego przez PW (albo lepiej) GG - nie będziesz dla niego już anonimowym ciągiem literek, a i zawsze może Cię później skojarzyć w innych rekrutach.

Trzecia sprawa, u mnie na przykład mająca spore znaczenie - sposób napisania historii i "żywość" postaci. Po pierwsze wspomnij o jej rodzinie, bliskich, motywacjach - niech nie będzie bujającym się wojakiem bez celu, ładu i składu co chce zatłuc ojca bo ten kupował jej za ciężkie zabawki. Ja na przykład nie lubię sierot - w sensie czy KAŻDA postać musi być z patologicznej rodziny? Nie może mieć ojca? Niech jej nie znosi, bo nie przejął rodzinnego interesu. Nie mniej jednak jest, żyje i ma się dobrze. Zazwyczaj jak widzę sformułowanie typu "matka umarła, ojciec odszedł, teraz chce zabić ojca bo odszedł" to kursor samoistnie kieruje mi się na czerwony krzyżyk w rogu ekranu, karta zaś ląduje w koszu :P.

Dobrym pomysłem jest też oryginalne napisanie historii, w ciekawy sposób. Niech ten MG ma z 10 kart do przeczytania i w każdej powtarza się schemat "urodził się w... chodził do szkoły w... lubił kotka swojego o imieniu..." przez 3 strony i na czwartej kumulacyjne "w wieku x uznał że mu źle, wziął miecz i polazł w diabły". No idzie se palnąć w łeb przy takim zestawie historii . Ja na przykład lubię pisać te historie postaci w formie rozmowy owej postaci z kimś, gdzie ta opowiada mu o sobie z retrospekcjami co jakiś czas. Drugim sposobem jest też opisanie fragmentu opowiadania ważnego wydarzenia z życia, gdzie też przybliży się resztę gdzieś na marginesie .

No i na sam koniec, zagadaj do Gettora - właśnie wystartowała jego sesja D&D na pierwszym poziomie Lojalność i brakuje nam zbrojnego . Jeżeli to wyżej jest chaotyczne - sorry, ale znajomi wpadli do rodziców i gadają na tyle głośno, że własnych myśli nie mogę zebrać =.=
 
__________________
- Alas, that won't be POSSIBLE. My father is DEAD.
- Oh... Sorry about that...
- I killed HIM :3!
Sierak jest offline