Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-09-2012, 17:09   #25
GreK
 
GreK's Avatar
 
Reputacja: 1 GreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Sierak Zobacz post
Trzecia sprawa, u mnie na przykład mająca spore znaczenie - sposób napisania historii i "żywość" postaci. Po pierwsze wspomnij o jej rodzinie, bliskich, motywacjach - niech nie będzie bujającym się wojakiem bez celu, ładu i składu co chce zatłuc ojca bo ten kupował jej za ciężkie zabawki. Ja na przykład nie lubię sierot - w sensie czy KAŻDA postać musi być z patologicznej rodziny? Nie może mieć ojca? Niech jej nie znosi, bo nie przejął rodzinnego interesu. Nie mniej jednak jest, żyje i ma się dobrze. Zazwyczaj jak widzę sformułowanie typu "matka umarła, ojciec odszedł, teraz chce zabić ojca bo odszedł" to kursor samoistnie kieruje mi się na czerwony krzyżyk w rogu ekranu, karta zaś ląduje w koszu :P.
Święta prawda Sierak. 90% postaci to sieroty. Pozostałe 9% ma rodzinę ale odcięło się od niej.
Czy nie ma nikogo, kto miałby rodziców na których można polegać? A gdzie ciotki, wójowie, kuzyni? Nie wspomnę. A ileż to daje zahaczków MG na wplątanie dodatkowego wątku.
Lubię postacie z krwi i kości dobrze przemyślane, z całą otoczką. Nie wrzucone do świata, bez powiązań z nim ale na prawdę żyjące w tym świecie i z nim związane.
Nieprosto taką postać jest stworzyć, bo wymaga to o wiele więcej pracy i nie daje graczowi swobody, której pragnie. Ale o ileż ciekawiej taką postacią grać!
 
__________________
LUBIĘ PBF
(miałem to wygwiazdkowane ale ktoś uznał to za deklarację polityczną)
GreK jest offline