Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-09-2012, 11:02   #18
AJT
 
AJT's Avatar
 
Reputacja: 1 AJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputację

- Sigmara?! Tego co karze prześladować innych?! Morda robaku nędzny! - odkrzyknął od razu Willi.
- Spokojnie Will - zestrofował go Henke. - Nic żeśta nie zrobili. I nic nie grozi Waszemu życiu - zaczął zapewniać Geschwur. - Spokojnie… ale dalej porozmawiać muszę z twym tatkiem.

Gdy zielarz się przebudził, Henke ‘uspokoił’ go podobnymi słowami. Po czym dodał:
- Więc, aby było wszystko w porządku, musisz mi wyrządzić pewną przysługę. Mianowicie, wprowadzisz mnie do miasta. Jam od teraz wuj twój, z pobliskiej wioski. Syn natomiast został u mojej rodziny. Tak wytłumaczysz strażnikom w razie potrzeby. A i mym wyglądem się nie przejmuj. Gdy wszystko pójdzie dobrze, twój syn odzyska wolność, jak i pewnie nowe, piękne życie. Jak nie, to sam pewnie rozumiesz? Więc jak będzie…- nurglita postawił propozycję nie do odrzucenia.

Następnie potwierdził z zielarzem skład ilościowy świątyni Sigmara i poprosił swoich inkwizytorów na bok.
- Bernard, ty tu zostaniesz. Holger, Willi, ruszycie z pół godziny za mną do miasta. Tam udacie się do świątyni i znajdziecie sposób by ją przejąć. Jeden dziad tam, możecie mu rzec, że jesteście tu w zastępstwie, a on ma się udać na posługę do Bechafen, w trybie natychmiastowym. Jeśli nie posłucha, to zajmijcie się nim po swojemu, ino cicho. Studnia powinna już być w tym czasie zatruta. Gdy kapłana nie będzie, zajmiecie się chrztem tutejszej ludności - zakończył z chytrym uśmiechem.

***

Gdyby zielarz posłuchał, to Henke miał zamiar pomóc mu z wprowadzeniem go do miasta. Chwilę przed bramami, w spokojnym miejscu rzuci na siebie czar ‘Radosne oblicze’. To i słowa zielarza powinny wystarczyć. Następnie spragniony uda się do studni.
 
AJT jest offline