Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-10-2012, 20:30   #144
secutor
 
secutor's Avatar
 
Reputacja: 1 secutor ma z czego być dumnysecutor ma z czego być dumnysecutor ma z czego być dumnysecutor ma z czego być dumnysecutor ma z czego być dumnysecutor ma z czego być dumnysecutor ma z czego być dumnysecutor ma z czego być dumnysecutor ma z czego być dumnysecutor ma z czego być dumnysecutor ma z czego być dumny
ateiści też przyjmują pewne wyobrażenie wszechświata na tzw. "wiarę" - Komtur
Moim zdaniem blad.
Jeden czlowiek wszedl do rzeki i znalazl zloto.
Powiedzial otym dwojgu ludzi stojacym na brzegu na co drugi odparl:
- Niewierze ze w rzece jest zloto.
A trzeci powiedzial:
- Wiesz co, ja ci wierze. Poczym obaj odeszli.
Ten co wszedl do rzeki zastanowil sie i krzyknol za odchodzacymi:
- Zloto jest w rzece, bez wzgledu na to czy w to wierzycie czy nie!
Nietylko wiara ale i niewiara jest zbedna.
Co sie tyczy wszechwiata.
Nastepuje ekspansja/rozwoj wszechswiata, tak jak nasepuje rozwoj czlowieka (np. cywilizacyjny).
Tak jak postepuje rozwoj wszechswiata lub czlowieka tak tez postepuje akcja w filmie czy ksiarzce.
Jezeli ogladniemy film to mozemy go przewinac i cofnac sie do jego poczatku, bo taki musial miec. Akcja musiala sie rozwinac, niemogla byc od zawsze w formie obecnie ogladanej/czytanej.
Ale pamietajmy ze to sie tyczy tej czesci kosmosu ktora sie rozwija/ekspanduje i ta czesc latwiej zbadac.
Jest tez inna czesc, przestrzen i tutaj Komtur ma racje, bo ta czesc byla zawsze i nawet religie calego swiata otym mowia i wspominajac o Bogu/Kreatorze/Stworcy itd. itp. mowia otym ze Bog POWSTAL ze STWORZYL SIE SAM itd. itp. a to w ,,zarodku" a to ,,pra oceanie" itd. moim zdaniem sa to nieudolne proby opisana przestrzeni kosmicznej.
Ale to oczywiscie religie ktore wielu za dowod nieuznaje.
Swiat nauki dopuszcza istnienie innch wszechswiatow, w sensie przestrzeni kosmicznych.
Blad.
Wszechswiat jest nieskonczony i niema dwuch nieskonczonosci.
Komtur zadal tez pytanie kto stworzyl boga.
Cala ewolucja opiera sie o samoorganizacje/samokreacje.
Hmmm, czyzby na wzor i podobienstwo Boga, wszystko Go nasladowalo?
Inaczej i bardziej naukowo.
Wszystko ma swoja matryce np. kod DNA i geny sa matryca dla organizmow zywych.
Co jest matryca dla materii (z ktorej powstal kod DNA i jego prekursor RNA)?
Ja uwazam ze gadanie o fizyce i chemi i nauce itd. jest gadaniem teoologiczn.
Dla mnie nauka jest religia/filozofia/poezja i sposobem na zycie (zwlaszcza ortografia )
Ale sie nieobrazam i niezadam ,,satysfakcji"
Komtur powtorze pytanie:
Co to jest wymiar czasowy?
Okreslmy to i zdefiniujmy, tak zebysmy wiedzieli co masz na mysli i bysmy wiedzieli oczym piszemy.
Niepomine tez kwestii rozdzielenia przez Ciebie Komtur dwuch rzeczy:
Czasu i wymiaru czasu,bo skoro nazywasz to inaczej to musi chodzic o dwie inne rzeczy.
Anonim, jak dla mnie teleportacje, tak jak 11 wymiarow, istnieja tylko w wyobrazni ludzi - secutor
 
__________________
,,Ruchów na pozór jest wiele, ale tylko nieliczne są możliwe, a każdy kolejny zamyka drogę innym".

Ostatnio edytowane przez secutor : 04-10-2012 o 20:53.
secutor jest offline