Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-10-2012, 20:35   #13
Micas
 
Micas's Avatar
 
Reputacja: 1 Micas ma wyłączoną reputację
Mechanika, jak już pisałem, będzie obecna jedynie tam, gdzie będzie potrzebna. Przykład? Walka z bossem.

Ogółem będę stosować zasadę, że im lepiej gracz opisze swoje działanie (w sensie konkretnie, logicznie, z uwzględnieniem ew. porażki lub niespodziewanych zmian), tym lepiej. Jeśli ktoś do jakiejś ważnej sprawy podejdzie niedbale, będzie zdany na zrządzenie losu. To jest, moim zdaniem, uczciwe. Oczywiście, dotyczy to tylko sytuacji, gdzie taka zaplanowana przez gracza akcja ma sens - przykładowo podczas pojedynku na miecze, zaplanowania włamu albo poszukiwania informacji w konkretnym miejscu.

Dłuższe walki mechaniczne będą rozgrywane poza forum (czat, Google doc, program do gry w RPG) celem uniknięcia korków. Nie lubię korków.

Ale, podsumowując, żeby dotarło do wszystkich i jeszcze dalej: jedyną konsekwentną rzeczą związaną z mechaniką jest tworzenie karty postaci oraz jej rozwój. Cała reszta to kaprys wasz i mój w trakcie sesji. Wszystko jest do ugadania, albowiem zgromadziliśmy się tutaj po to, by się bawić. No. Baw się! Tańcz, kurde!

Cytat:
Ewentualne chętnie pograłbym też w RT, gdybyś dopuszczał postać marines wspierającego Kapitana okrętu.
To jest możliwe. Preferowałbym Zwiadowcę (tudzież Neofitę) w takim przypadku. Jeśli jednak masz ciśnienie, by grać osobą która nie mieści się w korytarzu, to może udałoby się załatwić coś takiego. Jako wyjątek. Jako jedna jedyna taka postać w całej drużynie. Dobrze zrobiona postać, która mnie zadowoli. Nie ma lekko.

Co do ograniczeń gry taką postacią na sesji... cóż, najbardziej namacalny jest brak możliwości uzupełniania amunicji i materiałów wybuchowych przeznaczonych dla Astartes. W pewnym momencie taki Brat Bitewny musiałby się przesiąść na "ludzki" bolter, odstawiając swoją krowę do szafki. A pozostałe? Fabularne. To jednak głównie zależy od tego, jakie będą relacje na linii RT - Astartes.

Cytat:
Ankietę bojkotuję. Czemu jest ona pojedynczego wyboru?
Przeoczyłem tą opcję przypadkiem. Nie ma tego złego: u mnie pożądane i cenione jest, jak gracze potrafią jasno się określać i podejmować konkretne decyzje.
 
__________________
Dorosłość to ściema dla dzieci.
Micas jest offline