Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-10-2012, 14:03   #31
Someirhle
 
Someirhle's Avatar
 
Reputacja: 1 Someirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputację
Czuję samowolkę. Pewnie Anonim wpadnie, to pójdzie pierze

Ogólnie, testów na wiedzę postaci nie powinno się powtarzać, chyba że zaszła jakaś zmiana w stanie wiedzy (choćby nowa książka, albo nawet przejrzenie notatek), albo (bardzo ewentualnie) upłynęła jakaś większa jednostka czasu (przeważnie doba). Nie jest to zasada w systemie Pokechtulthu, ale trafia się w niektórych systemach i jest bardzo zdroworozsądkowa. Albo coś wiesz, albo nie.

AJT, przede wszystkim nie zdałeś testu Grade, więc nie możesz wykonywać zależnego od niego testu Lore. Co prawda nie wiem, czemu potrzebny był rzut na Grade (mam wrażenie że odpowiedniejszy byłby test Talking Trash jako najbliższemu odpowiednikowi wyznacznika umiejętności społecznych wśród atrybutów postaci), ale jednak - trzymajmy się mechaniki rzutów podanej przez Mg. Oczywiście, Anonim może Ci pozwolić go wykonać ze względu na to co wykrzyczał Jacek, ale powinieneś to najpierw skonsultować, potem rzucać
Poza wszystkim wątpię by Anonim życzył sobie byś sam interpretował wyniki i wyznaczał stopień trudności rzutu.
Btw, nie wiem czemu po prostu nie uznałeś tego co wrzeszczał Jacek jako źródła informacji. Jeśli twój dobry kolega twierdzi, że tamten jest opętany i nie należy go karmić, to chyba powinieneś mu zaufać?

Notabene, Anonimie, ciężko będzie graczom samym od razu rzucać na właściwe atrybuty, bowiem ilość kości zależy od wyznaczonego przez MG stopnia trudności. Oczywiście, mógłbyś tu liczyć na nasz zdrowy rozsądek (choć, jak wnioskuję z tego że przyjmowałeś kogoś po skróconej mechanicznie kp, nie naszej znajomości mechaniki systemu), ale wtedy korzystanie z całej tej jawnej mechaniki traci sens, bo tu chodzi przede wszystkim o ten dreszczyk, gdy wyczekuje się wyników w poście MG i nadzieję na to że uzna sugerowane przez nas modyfikatory do rzutu.
 
__________________
Cogito ergo argh...!

Ostatnio edytowane przez Someirhle : 09-10-2012 o 14:22.
Someirhle jest offline