Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-01-2007, 12:49   #3
Arango
Banned
 
Reputacja: 1 Arango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodze
Artykuł bardzo dobry, ale...
Po pierwsze nieco demonizujesz. Nikt nie zmusza nikogo do grania w pubie (sam jestem wyznawcą "domowych" sesji), graczy czy MG też sobie wybierasz, widząc pijanego MG po prostu bym na następną sesję nie przyszedł.
Podnosisz sprawę braku edukacji młodszych Graczy - przynajmniej ja odebrałem to jako zarzut do starszych roczników . Rhamona nigdy nie miałem zapędów pedagogicznych, dalej ich nie mam, a prowadzenie "za rączkę" "młodzieży" wcale nie uważam za dobry pomysł. Owszem, pokazać raz, skorygować błędy, doradzić, można, ale bez przesady. Niech popełniają błędy , każdy z nas je popełniał, ale do pewnych rzeczy muszą dojść sami. Inaczej wyrobimy tylko odruch pójścia "na łatwiznę", oczekiwania, że wszystko będą mieli podane "na tacy". Ci, którzy na tych swych błędach skorzystają, wyciągną wnioski, proszę bardzo witamy w elitarnym bądz co bądz gronie jakim są prawdziwi Gracze RPG. Zawsze jednak będą tacy, którzy wniosków żadnych nie wyciągną i tym Państwu dziękujemy.
Proces selekcji występuje wszędzie i tak samo jest z Graczami RPG. Są dobrzy, gorsi i beznadziejni, nie widzę powodu by posypywać tu akurat nasze głowy popiołem.

Jak widać swoją pozycję określiłem dość jasno, rozumiem egalite, ale nie wszędzie.

Choć dotąd nie oceniałem artykułów punktowo, dla tego zrobię wyjątek. Choć 10 wydaje mi się nieco za wysokie, to jednak "wagomiar" tego artykułu usprawiedliwia chyba taką notę.
 
Arango jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem