Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-11-2012, 06:03   #35
Ghoster
 
Ghoster's Avatar
 
Reputacja: 1 Ghoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodze
Cytat:
- cooo, 16 pkt to jest max- max? Nawet potem już nie będzie można tego rozwijać? To jaki to jest odpowiednik w normalnych statach D&D? Czy lecimy jak GTA, nasi bohaterowie nigdy nie staną się prawdziwymi kozakami, jelenie do samego końca, heheh?
Już kolejny raz z kolei odnoszę wrażenie, iż nie czyta się tego co ja piszę. Oto o czym żem już wspomniał:
Cytat:
Atrybuty – Chodzi tutaj oczywiście o siłę, zręczność, kondycję, mądrość, inteligencję oraz charyzmę. Tutaj można znaleźć ładny kalkulator, do rozdania macie 26 punktów (liczyć na schemacie człowieka, niezależnie od wybranej rasy!); warto zwrócić uwagę, iż maksymalna wartość atrybutu to 16 (podczas gry można będzie tam włożyć zarobione punkty), a zaniedbanie takich rzeczy jak mądrość, inteligencja i charyzma sprawi, że postaci będą powoli awansującymi idiotami, z których ludzie się śmieją.
Cytat:
- To po co ja pakuję 15 czy 16 punktów w Mądrość? I oczywiste jest, że będę faktycznie wyrażał zainteresowanie podnoszeniem poziomu, a więc wszelkimi sidequestami i każdym innym sposobem... To że niby ta mądrość mi do niczego nie potrzebna? Bo tak to jakoś dziwnie brzmi...
I znów: już odpowiedź napisałem. Przypominam, iż gramy tutaj w wysoce okrojoną wersję systemu D&D, główną zasadą będzie zdrowy rozsądek, postaci z niską siłą nie będą w stanie wiele unieść li mocno uderzać, te z niską mądrością szybko awansować, a te z niską charyzmą będą oszukiwane na targach miejskich. Samo wpakowanie punktów w jakiś atrybut jeszcze nie sprawi, iż zadziała on sam z siebie, to by macie zadbać o to, by wam się przydał.

Cytat:
- to będzie jakiś inny sposób decydowania o poziomie sprytu niż staty? Właśnie, w jaki sposób mam rozumieć stat INT? Tylko jako baza do ilości czarów czy jak? Czy też np. w zależności od jego wysokości mamy się pilnować z wiedzą czy językiem, którego używamy w sesji? Bo jeżeli ja mam ze 14 pkt INT (a 16 to szczyt możliwości chara) to nikt kto ma mniej niż 12 (i PRZYNAJMNIEJ tyle samo MDR i CHA) nie będzie w sumie dla mnie partnerem do rozmowy, nie to słownictwo, nie ten poziom intelektualny, rozumiesz, o co mi chodzi? Jak to rozgraniczamy i rozgrywamy? Bo jeżeli to ma nie mieć znaczenia, a postacie są na tyle sprytne, na ile sprytni są gracze, to wolałbym te punkty wpompować w DEXA i STR...
Patrz wyżej; co do inteligencji - tutaj oczywiście wliczają się takie rzeczy jak wiedza postaci, zdolności używania zaklęć/zwojów, ewentualne wskazówki, które będę przesyłał graczom z co większym współczynnikiem inteligencji na PW.
 
Ghoster jest offline