Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-11-2012, 14:39   #55
Irregular
 
Irregular's Avatar
 
Reputacja: 1 Irregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputację
- Niewiarygodne! - Wolfgang wpadł w zachwyt, bo nie spodziewał się czegoś takiego w takim miejscu. Nigdy nie był jakimś szczególnym fanem sztuki, ale umiał ją docenić, gdy przypadkiem na nią wpadał. Poza tym, wolał się teraz skupić na wartości artystycznej tych dzieł niż na konsekwencjach, które mogły grozić za samo zbytnie zainteresowanie tą tematyką. A co dopiero za wypytywanie o nią. Działo się tutaj jednak coś niedobrego, a w dodatku bardzo dziwnego, inkwizytor to wyczuwał. Brak zainteresowania tak oryginalną fontanną i jej twórcą nie pasował mu do Świątyni, każdy godny tego miana inkwizytor raczej dokładnie zgłębiłby temat. Toteż go zgłębiał. - A ten obraz... - wskazał neandertalczyka spoglądającego na Ziemię - Jest chyba najciekawszy. Nie spotkałem się jeszcze ze sztuką o tej tematyce. Czy to będzie bardzo nieuprzejme, jeśli spytam o inspirację?
Inkwizytor znalazł się w swoim żywiole. Źle się czuł w walce, wśród ludzi akcji, a nawet mimo świadomości kary grożącej za taką sztukę wolał się nią interesować, niż grzebać gdzieś w terenie i odpowiadać na pytania w rodzaju ,,Co pan tu robi?". Jeżeli uda mu się tutaj czegoś dowiedzieć, będzie mógł przyjść do reszty osób razem z nich tkwiących w tym bagnie z czymś więcej niż zająkliwe ,,To... e... jaki macie plan?". A jeżeli nie... cóż, może ktoś ma jakiś plan?
 
__________________
Mole książkowe są zagrożone. Chrońmy ich naturalne ostoje! (biblioteki!)

Wkurzyłam kogoś? Coś pomyliłam? Sorry, ale biblioholik na odwyku to jeden wielki kłębek nerwów. Wybaczcie.
Irregular jest offline